تیرداد نیوز

کد خبر: ۶۰۷۰۵
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 17:21 - 15 May 2024
با همکاری ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان دیجیتال؛

مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر به ایستگاه هشتم رسید

هشتمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (مهما) با همکاری ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان دیجیتال، آبان ماه 1403 در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.

به گزارش تیرداد نیوز به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری،  این دوره از مسابقات با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان دیجیتال معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و حمایت بخش خصوصی در دو سطح ملی و بین المللی برگزار خواهد شد.

ثبت نام مسابقات از اردیبهشت ماه 1403 آغاز شده و تیم ‌ها حداکثر تا پایان خرداد 1403 فرصت ثبت نام اولیه در مسابقات و کسب حداقل امتیاز اولیه برای حضور در مسابقات را خواهند داشت. مراحل میانی مسابقات بسته به نوع مسابقه از خرداد تا مهر ماه برگزار شده و رویداد پایانی مسابقات آبان ماه 1403 در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

هشتمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر در چهار رشته چالش پیش‌بینی بازار سهام، چالش تصدیق هویت گوینده وابسته به متن، چالش تشخیص مقصود و پر کردن شکاف‌های آن در حوزه بانکی و چالش پیش‌بینی میزان وفاداری مشتریان برگزار خواهد شد.

از چهار مسابقه یاد شده، مسابقه بازشناسی گوینده در دو سطح ملی و بین المللی برگزار خواهد شد. شرکت کنندگان ایرانی امکان شرکت در هر دو مسابقه ملی و بین المللی در این حوزه را خواهند داشت. شایان ذکر است ثبت نام در تمام مسابقات و دوره های اموزشی رایگان است.

متقاضیان برای ثبت نام در مسابقه ملی چالش پیش‌بینی بازار سهام به نشانی سایت  15 

مسابقه ملی و بین المللی چالش تصدیق هویت گوینده وابسته به متن به نشانی سایت 14 

مسابقه ملی چالش تشخیص مقصود و پر کردن شکاف‌های آن در حوزه بانکی به نشانی سایت 17

و مسابقه چالش پیش‌بینی میزان وفاداری مشتریان به نشانی  سایت 16مراجعه کنند.

در این دوره از مسابقات برای هر یک از رشته مسابقات برگزار شده یک دوره آموزشی برگزار می‌شود. دوره های آموزشی در سه قالب آفلاین، آنلاین و حضوری و به صورت رایگان خواهند بود و در انتهای دوره به شرکت کنندگانی که حداقل امتیاز در نظر گرفته شده در هر مسابقه را کسب کنند گواهی رسمی شرکت در دوره اهدا خواهد شد. دوره‌های آموزشی این دوره از مسابقات از 26 اردیبهشت 1403 آغاز شده اند.

علاقه مندان برای ثبت نام در دوره آموزشی تصدیق هویت گوینده وابسته به متن به نشانی سایت13

دوره آموزشی پیش بینی بازار سهام به نشانی سایت 14

 دوره آموزشی تشخیص مقصود و پر کردن شکاف‌های آن در حوزه بانکی به نشانی سایت 15

و دوره آموزشی پیش‌بینی میزان وفاداری مشتریان به نشانی  سایت مراجعه کنند.

برای هر یک از چالش های مطرح شده، جوایز نقدی ارزنده‌ای در نظر گرفته شده است که توسط حامیان برگزاری چالش‌ها به تیم‌های برگزیده در هر رشته اهدا خواهد شد. علاوه بر جوایز نقدی، جوایز غیرنقدی نیز برای مسابقات در نظر گرفته شده است که بسته به نوع مسابقه شامل جوایز اعتباری، حمایت از طرح‌های برگزیده، انتشار نتایج تیم‌های برتر در کنفرانس‌ها علمی و ... است.

شرکت در مسابقات برای عموم آزاد است. در حالی که مخاطب اصلی مسابقات دانشجویان و محققان فعال در حوزه هوش مصنوعی هستند، امکان حضور دانشجویان سایر رشته‌های تحصیلی نیز در این مسابقات وجود دارد. شرکت‌ها و محصولات تجاری نیز می‌توانند در مسابقات مربوط به خود حضور یابند اما طبق قوانین مسابقات به این دسته از شرکت کنندگان جوایز نقدی تعلق نخواهد گرفت و صرفاً در صورت کسب رتبه برتر، گواهی رتبه به این تیم‌ها اهدا خواهد شد.

گفتنی است مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر از سال 1391 در حال برگزاری است. در هفت دوره قبلی برگزاری این مسابقات بیش از چهل چالش مختلف از سوی صنایع و سازمان‌های مختلف در این مسابقات طرح شده که بیش از 800 تیم از دانشگاه‌های مختلف کشور در آنها به رقابت پرداخته‌اند. آموزش نیروهای کارآمد و ارتباط موثر دانشگاه و صنعت از جمله مهمترین دستاوردهای این مسابقات در یک دهه گذشته بوده است.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان
توجه به فناوری های کوانتوم و هوش مصنوعی دو یادگار ارزشمند دکتر رئیسی

توجه به فناوری های کوانتوم و هوش مصنوعی دو یادگار ارزشمند دکتر رئیسی

سید شهیدان خدمت و دغدغه زیست بوم فناوری و شرکت های دانش بنیان

سید شهیدان خدمت و دغدغه زیست بوم فناوری و شرکت های دانش بنیان

خدمت برای مردم ثوابش شهادت است

خدمت برای مردم ثوابش شهادت است

ارائه ایده های نوآورانه سلامت در رویداد تکنو وست

ارائه ایده های نوآورانه سلامت در رویداد تکنو وست

اراده و عزم مضاعف معاونت علمی در تداوم راه رئیس جمهور شهید

اراده و عزم مضاعف معاونت علمی در تداوم راه رئیس جمهور شهید

کوچه باغ فرهنگ و تاریخ