تیرداد نیوز

کد خبر: ۵۷۶۵۸
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۲ - 20:31 - 23 November 2023

رنگ سال 2024 چیست

با نزدیک شدن به سال نو میلادی گمانه زنی هایی در مورد رنگ سال 2024 مطرح می شود.

تیرداد نیوز - با نزدیک شدن ماه دسامبر و سال نو میلادی، دوباره زمزمه‌هایی درباره رنگ سال ۲۰۲۴ به گوش می‌رسد. همانطور که می‌دانید، هر ساله موسسه پنتون (Pantone) وظیفه معرفی رنگ سال جدید را دارد.
این موسسه که فعالیت اصلی آن در حوزه تولید رنگ و نامگذاری رنگ‌های مختلف است، بیش از ۲۰ سال است که با شروع سال نو، یک رنگ خاص را به عنوان رنگ سال معرفی می‌کند. تیم تحقیقاتی این موسسه برای انتخاب رنگ سال زمان بسیاری صرف می‌کنند. زیرا این رنگ با در نظر گرفتن فاکتور‌های متعددی مانند شرایط اجتماعی، اقتصادی، سلامت و حتی سیاست، انتخاب می‌شود. حالا که تقریبا ۱ ماه به سال جدید میلادی باقی مانده، همه منتظر معرفی رنگ سال ۲۰۲۴ توسط موسسه پنتون هستند.

به گفته متخصصان مؤسسه رنگ Pantone رنگ‌های مورد استفاده در هفته مد نیویورک بهار ۲۰۲۴/ رنگ سال ۱۴۰۳ با یک حس خاص از گذشته همراه هستند، اما در عین حال با تحول صحبت می‌کنند، زیرا که ما به شیوه‌ای مثبت‌تر به زندگی نگاه می‌کنیم. در این پالت رنگی، حس آزادی جدیدی به تصویر کشیده شده است که با توجه به این تنوع از رنگ‌های خاطره‌انگیز و آشنا، دربه در باز شده است تا به اکتشاف پتانسیل خلاقانه ما برای بازنمایی آینده بپردازیم.

با تمایل به بیان شخصی در مرکز مد، احساسات شادی و آرامش از طریق رنگ‌هایی که با آن‌ها در ارتباط هستیم، معتبر و قابل تشخیص هستند، در حالی که به جسارت در این دوره جدید وارد می‌شویم.

“رنگ‌های هفته مد نیویورک بهار ۲۰۲۴ احساسات رها شدن را الهام می‌بخشند. این رنگ‌ها باز کردن تخیل و تقویت و آزاد کردن روح هنری منحصر به فرد خودمان را ممکن می‌سازند و به ما این امکان را می‌دهند که خودمان را با روش‌های خلاقانه‌تر بیان کنیم”، گفته است Leatrice Eiseman (لیتریس ایسمان)، مدیر اجرایی مؤسسه رنگ Pantone. “این رنگ‌ها ترکیب هماهنگی از سایه‌های آشنا با لمسه معاصر، یک تفسیر جدید از زمان حال را معرفی می‌کنند، زیرا که خاطرات گذشته و نگاه به آینده امید به حال را می‌آورند”.

اجازه دهید قبل از بررسی رنگ‌های احتمالی که ممکن است توسط موسسه پنتون در پایان دسامبر به عنوان رنگ سال ۲۰۲۴ اعلام شود، به پیشنهاد موسسه WGSN برای رنگ امسال اشاره کنیم. این کمپانی فعالیتی مشابه با موسسه Pantone دارد، اما کاملا مستقل عمل می‌کند. محققینی که در این شرکت فعالیت می‌کنند، با شروع هر فصل، یک پالت رنگی به طرفداران خود پیشنهاد می‌کنند. با نزدیک شدن به سال ۲۰۲۴ میلادی نیز در سپتامبر امسال، رنگ سال مد نظر خود را اعلام کردند. Apricot Crush رنگ رسمی است که این موسسه برای سال نو ۲۰۲۴ در نظر دارد. به طور خلاصه می‌توان گفت «صورتی هلویی» یا «زردآلویی» نام این رنگ است. موسسه WGSN معمولا برای انتخاب رنگ سال، پیرو رفتار مصرف کننده است. متخصصین حاضر در این شرکت با بررسی رفتار مشتریان و مخاطبان دنیای مد، اقدام به انتخاب رنگ سال می‌کنند.

بر اساس گفته‌های متخصصین موسسه WGSN رنگ سال ۲۰۲۴ ترکیبی از نارنجی و صورتی است. رنگ Apricot Crush یا هلویی قرار است نمادی از آرامش و خوش بینی برای مردم جهان باشد. ترکیب این دو رنگ خاص برای مصرف کنندگاه طراوت بخش خواهد بود. زیرا رنگ صورتی موجود در آن حسی دلپذیر به شما می‌دهد. رنگ نارنجی کم رنگ موجود در آن نیز می‌تواند به عنوان یک رنگ انرژی بخش عمل کند. به این ترتیب، اگر روزتان را با این رنگ آغاز کنید، قدرتی مضاعف برای مقابله با انرژی و رخداد‌های منفی خواهید داشت. این رنگ میوه‌ای ارتباطات اجتماعی شما را نیز تقویت خواهد کرد. از طرف دیگر قرار است به عنوان یک یادآور عمل کند که طبیعت و تغذیه سالم و طبیعی را فراموش نکنید. این رنگ را می‌توانید با کد رنگی F۸۷C۵۶ در پالت رنگ‌های پنتون پیدا کنید.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان
توجه به فناوری های کوانتوم و هوش مصنوعی دو یادگار ارزشمند دکتر رئیسی

توجه به فناوری های کوانتوم و هوش مصنوعی دو یادگار ارزشمند دکتر رئیسی

سید شهیدان خدمت و دغدغه زیست بوم فناوری و شرکت های دانش بنیان

سید شهیدان خدمت و دغدغه زیست بوم فناوری و شرکت های دانش بنیان

خدمت برای مردم ثوابش شهادت است

خدمت برای مردم ثوابش شهادت است

ارائه ایده های نوآورانه سلامت در رویداد تکنو وست

ارائه ایده های نوآورانه سلامت در رویداد تکنو وست

اراده و عزم مضاعف معاونت علمی در تداوم راه رئیس جمهور شهید

اراده و عزم مضاعف معاونت علمی در تداوم راه رئیس جمهور شهید

کوچه باغ فرهنگ و تاریخ