تیرداد نیوز

سیاسی و اجتماعی - سیاسی و اجتماعی
توضیح کنعانی درباره بازگشایی سفارتخانه و سر کنسولگری ایران در عربستان
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض و سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جده، ۱۶ و ۱۷ خرداد ماه ۱۴۰۲ به صورت رسمی بازگشایی می شود.
تاکید رئیس جمهور بر تبیین خدمات و انقلاب اسلامی از تریبون های مختلف
در دیدار اعضای کنگره بزرگداشت شصتمین سالروز قیام ۱۵ خرداد مطرح کرد:
رئیس جمهور توجه دادن مردم و افکار عمومی به ویژه نسل جوان به نقطه تحول و کانونی ۱۵ خرداد را از وظایف ستاد کنگره ملی بزرگداشت ۱۵ خرداد عنوان کرد و بر ضرورت تبیین خدمات و اقدامات صورت گرفته به نام نظام و انقلاب اسلامی، از تریبون‌های مختلف تاکید کرد.
روند اجرای توافق با ایران آغاز و پیشرفت هایی حاصل شده است
گروسی:
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست شورای حکام تصریح کرد که روند اجرای بیانیه مشترک با ایران در زمینه حل‌وفصل مسائل پادمانی آغاز شده و در این زمینه پیشرفت‌هایی حاصل شده است.
ساعت اجرای طرح ترافیک همزمان با تغییر ساعت کاری ادارت
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران:
با اشاره اینکه به ساعات فعلی اجرای طرح ترافیک بین ۶ و۳۰ دقیقه تا ۱۸ است، گفت: آمار روزانه جابجایی در شهر تهران حدود ۱۹ میلیون است که از این میزان حدود ۴۳ درصد را سفرهای شغلی و حدود ۱۸ درصد را سفرهای آموزشی به خود اختصاص می دهند.
ایران و ترکمنستان برای گسترش همکاری در زمینه انرژی مصمم هستند
رئیسی:
رئیس‌جمهور با بیان اینکه ایران و ترکمنستان برای گسترش همکاری در زمینه انرژی مصمم هستند، گفت: دو کشور در حوزه انرژی ظرفیت زیادی دارند که می‌تواند زمینه‌ساز همکاری خوبی باشد.
آینده سیاسی ترکیه چگونه رقم می خورد
رویارویی اردوغان و قلیچدار اوغلو
مردم ترکیه امروز در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری و در فضایی که رقابت سنگینی بین رجب طیب اردوغان نامزد ائتلاف جمهور و کمال قلیچدار اوغلو نامزد ائتلاف ملت در جریان است، یک نفر را برای هدایت سکان این کشور برای پنج سال آینده انتخاب می کنند.
زلنسکی پیشنهاد تحریم 50 ساله ایران را مطرح کرد
در مجلس عالی اوکراین؛
رئیس جمهور اوکراین، پیشنهاد اعمال تحریم‌های ۵۰ ساله علیه جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرد.
شاهکار جدید اختلالات و کندی سرعت اینترنت ایران
اختلالات و کندی سرعت اینترنت ایران این بار شاهکار جدیدی را خلق کرد و توانست به راحتی انتخابات اتحادیه پوشاک تهران را لغو کند.
مصوبه نرخ تسعیر ارز مغایرتی با قوانین مصوب مجلس ندارد
بهادری جهرمی:
سخنگو و دبیر هیات دولت گفت: اجرای قانون و رفتار قانونمند از افتخارات این دولت است و مصوبه دولت در خصوص نرخ تسعیر ارز جهت محاسبه خوراک و محصولات شرکت‌های پالایش نفت و پتروشیمی هم در چارچوب قانون تنظیم شده و مغایرتی با قوانین مصوب مجلس ندارد.
اعضای اوپک با تقویت انسجام مانع تفرقه افکنی غربی ها شوند
آیت‌الله رئیسی:
رئیس جمهور گفت: برخی کشورهای غربی به دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف در میان کشورهای عضو اوپک هستند که در مقابل اعضای اوپک باید با تقویت انسجام میان خود مانع تحقق این اهداف شوند.