تیرداد نیوز

کد خبر: ۳۶۸
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - 13:49 - 13 July 2019
در جریان برگزاری چهارمین اجلاس سراسری نشان عالی مدیر سال که در محل تالار دیپلماتیک وزارت امور خارجه برگزار شد با اهداء تندیس نشان عالی مدیر سال، از مدیر عامل شرکت بازار تهاتر ایرانیان تجلیل به عمل به آمد.
تیرداد نیوز - به گزارش خبرنگار ما؛ چهارمین اجلاس سراسری نشان عالی مدیر سال با حضور جمعی ازنخبگان علمی و مقامات کشوری ولشگری در محل تالار دیپلماتیک وزارت امور خارجه برگزار شد و در این مراسم  ضمن تجلیل از دکتر علاءالدین ختایی مدیر عامل بازار تهاتر ایرانیان در عین حال نشان عالی مدیر سال به ایشان اعطاء شد.
در این اجلاس ختایی طی سخنانی  با بیان اینکه مساله اولیه تولیدکنندگان، تامین مواد اولیه و فروش محصول است، افزود: امروز شاهدیم که بسیاری از کارخانه ها محصولات خود را تولید کرده اند اما امکان فروش آن را ندارند که در چارچوب این مدل اقتصادی، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی می توانند در ازای فروش خدمات و محصولات خود مواد اولیه خود را که مهم ترین نیاز برای نقدینگی است تامین کنند.
وی همچنین تصریح کرد: آمارها نشان می دهد که امکانات بسیار و پتانسیل بالایی در بخش های مختلف اقتصادی وجود دارد و تحریم ها نمی تواند مانع تولید شود.
ختایی تشریح کرد: در این مدل فعالان اقتصادی(حقیقی یا حقوقی) با عضویت در شبکه بازار تهاتر ایرانیان و دریافت تهاتر کارت  به عنوان یک کارت اعتباری می توانند محصولات خود را که شامل کالا یا خدمات و یا حتی املاک باشد به فروش رسانده و با اعتباری که دریافت می کنند مواد اولیه خود را از دیگر اعضای شبکه بازار تهاتر ایرانیان تامین کنند.
مدیر عامل بازار تهاتر ایرانیان افزود: بخش های مختلف اقتصادی از بخش های صنعتی، صنایع شیمایی، صنایع خودروسازی و صنایع سبک و سنگین گرفته تا مراکز خدماتی مثل آموزشگاهها، پژوهشگاهها، مجموعه های ورزشی و یا هتل ها و رستوران ها می توانند در این بازار فعالیت کنند.
وی افزود: اگر چه در این بازار نقدینگی نداریم اما می توانیم منابع مورد نیاز مشتری را در اختیار وی قرار دهیم.
این فعال اقتصادی به این نکته هم اشاره کرد که اساسا پول آثار تورمی دارد، چرا که می تواند بدون کنترل در بخش ها و بازارهای غیر هدفمند متمرکز و به رشد تورم منجر شود. در حالی که اگر پول تنها به بخش های هدفمند هدایت شود آثار مثبت خواهد داشت.
ختایی همچنین در خصوص بخش های بین المللی و توسعه بازار تهاتر و امکان اجرای آن با کشورهای اروپایی گفت: شرکت ها و تجار اروپایی تمایل بسیاری برای تهاتر کالا و خدمات با شرکتها و تجار ایرانی دارند و در مذاکرات و جلساتی که با بعضی از کشورهای اروپایی داشتیم  به نظر می رسد که شرایط برای ایجاد بازار تهاتر در آن کشور و در نهایت تهاتر و مبادله کالا و خدمات بین فعالان اقتصادی فی مابین دو کشور آماده است.
گفتنی است اجلاس سراسری مدیر سال به همت وزارت صنعت، معدن و تجارت در چهار سال اخیر برگزار شده است.
هومن پناهی‌پور دبیر اجرایی این دوره بود. نشان عالی مدیر سال به مدیرانی اهدا می‌شود که در حوزه پایداری کسب و کار، خلاقیت، نوآوری و اشتغال‌زایی به ویژه در شرایط تحریم موفق بوده‌اند.
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان
انتصاب مشاور و معاون توسعه همکاری های بخش خصوصی معاون علمی

انتصاب مشاور و معاون توسعه همکاری های بخش خصوصی معاون علمی

رویداد کاشتن برای آینده در حوزه علوم و فناوری های کوانتومی

رویداد کاشتن برای آینده در حوزه علوم و فناوری های کوانتومی

فراخوان شتاب دهی و توسعه تجاری در حوزه زیست فناوری صنعتی و محیط زیست

فراخوان شتاب دهی و توسعه تجاری در حوزه زیست فناوری صنعتی و محیط زیست

تایید صحت عملکرد تجهیزات صنعت فولاد با تجهیزات پیشرفته تست و آزمون

تایید صحت عملکرد تجهیزات صنعت فولاد با تجهیزات پیشرفته تست و آزمون

رتبه اول جایزه برنامه ملی آبادیران در حوزه ماشین آلات کوچک مقیاس

رتبه اول جایزه برنامه ملی آبادیران در حوزه ماشین آلات کوچک مقیاس

پیشنهاد روز

فعالیت ادارات این استان با تاخیر آغاز می شود

واریز عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی از فردا

زمان قطعی واریز مرحله دوم سود سهام عدالت

آغاز پیش فروش بلیت قطازهای نوروزی از فردا

کدام مدارس فردا 8 اسفند ماه تعطیل است

ماندگاری هوای سرد تا پایان هفته

پیش فروش این خودرو در سامانه یکپارچه اعلام شد