تیرداد نیوز

کد خبر: ۱۹
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - 19:06 - 23 June 2019
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران:
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران با بیان اینکه اکثر کودکان کار در کشور ما تابعیت غیر ایرانی دارند گفت: آمار‌ها حاکی از تعداد ۱۴ تا ۱۵ هزار نفری آن‌ها است.

تیرداد نیوز - محمد رضا جوادی یگانه روز یکنبه در حاشیه همایش مقابله با کار کودک که در تالار ایوان شمس برگزار شد، گفت: کودک کار عنوان درستی نیست.
وی با بیان اینکه کودکان در سنی هستند که باید برای کار آموزش ببینند اظهار کرد: آن‌ها باید در این دوره آموزش ببینند تا در دوره بزرگسالی آماده ورود به بازار کار شوند.
وی با تأکید بر اینکه پدیده کار کودک از دید ما مقبول نیست، تصریح کرد: شیوه اصلی این است که کودک نباید کار کند.
جوادی یگانه در خصوص اقداماتی که شهرداری در این راستا انجام می‌دهد، اظهار کرد: به همین منظور مراکز پرتو کمک می‌کنند تا کودکان آموزش دیده و برای کار در سنین بالاتر توانمند شوند.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران با تأکید بر اینکه اصل این پدیده را قبول نداریم، ولی تلاش می‌کنیم که کودکان کمتر آسیب ببینند گفت: آمار‌ها حاکی از آن است که بین ۱۴ تا ۱۵ هزار نفر کودک کار داریم و اکثر آن‌ها هم تابعیت غیر ایرانی دارند.
وی با اظهار تأسف از اینکه کودکان کار متولی واحدی ندارند و بخشی از امور آن‌ها مربوط به آموزش و پرورش و بخش دیگر آن مربوط به بهزیستی است، اظهار کرد: گاهی اوقات خانواده‌ها کودکان را ترغیب به کار می‌کنند و وضعیت اقتصادی آن‌ها را مجبور به این کار می‌کند.
جواد یگانه با بیان اینکه ما برخورد با کودکان کار را قبول نداریم، ادامه داد: باید ثمن‌ها و تشکلات مردمی را تقویت کنیم و به جای اینکه مردم کمک‌های خود را به کودکان کار بدهند و نفع آن را افراد سودجو ببرند به خیریه‌ها بدهند تا در نهایت نفع آن به نیازمندان برسد.
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد روز

انصراف دهندگان از طرح های فروش خودرو می توانند دوباره ثبت نام کنند

طرح تشدید نظارت بر بازار ویژه شب یلدا آغاز شد

ماجراهای ای رانت پهلو

ورود 2 سامانه بارشی به کشور در هفته آتی

بیمارستان فردیس کرج با حضور ریئس جمهور به بهره برداری رسید

کاخ سعدآباد 3 روز تعطیل شد

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

دنیای خودرو ادامه>>