تیرداد نیوز

کد خبر: ۶۵۲۳
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - 18:33 - 27 February 2022
چشمه آب گرم استراباکو لاریجان در مازندران بین راه لاریجان به روستاق قرار دارد و به چشمه آب گرم استراباکو با نام چشمه آبگرم قلابن نیز گفته می شود.

مجموعه آب درمانی استراباکو کجاست

چشمه آب گرم استراباکو لاریجان در مازندران بین راه لاریجان به روستاق قرار دارد و به چشمه آب گرم استراباکو با نام چشمه آبگرم قلابن نیز گفته می شود.چشمه آبگرم استراباکو در استان مازندران بین راه لاریجان به روستاق نزدیک روستای بایجان در محلی به نام قلابن آن در دامنه کوه قرار دارد.پیشنهاد می کنیم برای بازدید از سایر چشمه های آب گرم ایران برروی این عنوان کلیک کنید.

مجموعه آب درمانی استراباکو کجاست

آدرس چشمه آبگرم استراباکو قلابن

چشمه استراباکو در مسیر جاده هراز و حدود 55 کیلومتر مانده به شهر آمل قرار دارد و مقابل تونل قدیمی رضاشاهی با دسترسی حدود 15 دقیقه ای از کنار جاده اصلی قرار دارد.

گسل بایجان در شکل‌ گیری چشم نقش داشته است آب گرم از شکاف سنگ‌ های آهکی به سطح زمین راه می یابد و از طریق خط لوله به دو استخری که در حدود یک و نیم کیلومتری از چشمه ساخته شده منتقل می‌شود و سرریز آب استخر را به رودخانه هراز می ریزد.

آب چشمه استراباکو از نوع آب‌ های سولفاته و کلوره سولفاته بوده و درجه حرارت آن 32 درجه سانتیگراد است که در بیماری های پوستی آثار مفیدی دارد.آب چشمه آبگرم استراباکو قلابن با دارا بودن ماده به نام زبیق در درمان بیماری های عفونی و پوستی کاملا موثر است. موادی معدنی چون جیوه، منیزیم، ید و پتاسیم نیز از جمله مواد موجود در آب چشمه هستند.رسوبات قرمز رنگ و زیبای استراباکو برای سفیدی و شفافیت و طراوت پوست موثر است.

تصاویر آب گرم استراباکو

آبگرم استراباکو در فصل تابستان پذیرای ساکنان ناحیه و گردشگرانی است که برای بهره مندی از خواص درمانی آن ساعتی در آنجا می گذارند.

آدرس چشمه آبگرم استراباکو قلابن

تصاویر آب گرم استراباکو

آشنایی با چشمه آب گرم استراباکو

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: