تیرداد نیوز

کد خبر: ۶۰۶۷۵
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 15:59 - 14 May 2024

ثبت مجوزهای نظام روانشناسی از اول خرداد لازم الاجرا می شود

به گفته دبیر هیات مقررات زدایی، قانون الکترونیکی شدن مجوزهای نظام روانشناسی از تاریخ اول خرداد ماه لازم الاجرا است و از این تاریخ ثبت الکترونیکی درخواست مجوز مشاوره روانشناسی برای متقاضیان باز می شود.

به گزارش تیرداد نیوز -  طبق اعلام مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار، سید امیر سیاح - رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار و دبیر هیات مقررات زدایی - در نامه‌ای به رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره اعلام کرد: از تاریخ لازم الاجراشدن احکام قانون تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها (۱۴۰۳/۰۳/۰۱) ثبت درخواست «مجوز مشاوره روانشناسی» برای متقاضیان امکان پذیر است.

در متن نامه دبیر هیات مقررات زدایی به رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره آمده است:

جناب آقای دکتر عل فتحی آشتیانی

رئیس محترم سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران

با اهدای سلام و آرزوی توفیق روزافزون؛ همانطورکه مستحضرید؛ قانون تأمین مالی تولید و زیرساخت‌ها در تاریخ (۱۴۰۳/۰۲/۱۷) توسط رئیس جمهور محترم، برای اجرا ابلاغ شده و در تبصره ۴ ماده ۱۳ این قانون تصریح شده است: «سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران موظف است تمامی مراحل صدور، تمدید، توسعه، اصلاح و تعلیق هرگونه مجوز خود را صرفا از طریق درگاه ملی مجوزها و به صورت الکترونیکی انجام دهد.

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند، از تاریخ لازم الاجراشدن احکام این قانون (۱۴۰۳/۰۳/۰۱) ثبت درخواست «مجوز مشاوره روانشناسی» برای متقاضیان باز خواهد شد و شرایط صدور این مجوز به قبل از (۱۴۰۲/۰۳/۰۹) تاریخ صدور حکم دیوان عدالت اداری درباره این مجوز بازخواهد گشت.

براین اساس خواهشمند است دستور فرمایید:

 ۱ (ثبت درخواست صدور «مجوز مشاوره روانشناسی»، خارج از درگاه ملی مجوزها متوقف شود.

 ۲ (از آنجا که براساس حکم ماده ۶ قانون تسهیل صدور مجوزها، مجوزهای کاغذی فاقد شناسه یکتا از درگاه ملی مجوزها از ۲۶/۰۲/۱۴۰۳ بی اعتبار خواهند بود، اطلاعات کامل همه صاحبان مجوزهای روانشناسی فاقد شناسه یکتای درگاه ملی مجوزها در قالب فایل پیوست به این مرکز ارسال شود؛ تا برای ایشان، شناسه یکتا صادرشود.

 ۳ (به لحاظ ضرورت نظارت بر عملکرد مشاوران روانشناسی، در اجرای حکم بند (ز) مصوبه هفتاد و هفتم هیأت مقررات‌زدایی ابلاغی ۱۲/۰۶/۱۴۰۲، سامانه نظارت پسینی بر مشاوران روانشناسی که در آن سازمان تهیه شده، فعالیت خود را شروع کند؛ تا ان شاءالله عملکرد مشاوران روانشناسی تحت نظارت کامل و مؤثر آن سازمان قرار گیرد.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان
توجه به فناوری های کوانتوم و هوش مصنوعی دو یادگار ارزشمند دکتر رئیسی

توجه به فناوری های کوانتوم و هوش مصنوعی دو یادگار ارزشمند دکتر رئیسی

سید شهیدان خدمت و دغدغه زیست بوم فناوری و شرکت های دانش بنیان

سید شهیدان خدمت و دغدغه زیست بوم فناوری و شرکت های دانش بنیان

خدمت برای مردم ثوابش شهادت است

خدمت برای مردم ثوابش شهادت است

ارائه ایده های نوآورانه سلامت در رویداد تکنو وست

ارائه ایده های نوآورانه سلامت در رویداد تکنو وست

اراده و عزم مضاعف معاونت علمی در تداوم راه رئیس جمهور شهید

اراده و عزم مضاعف معاونت علمی در تداوم راه رئیس جمهور شهید

کوچه باغ فرهنگ و تاریخ