تیرداد نیوز

کد خبر: ۵۷۵۹۴
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - 20:28 - 20 November 2023
به همت ستاد توسعه علوم و فناوری‌ های شناختی انجام شد
دهمین دوره مسابقه ملی دانش‌آموزی دانش مغز با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌ های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌ بنیان ریاست جمهوری با هدف ترغیب دانش‌ آموزان به فعالیت در حوزه دانش مغز در سطح کشور برگزار می‌ شود.

به گزارش تیرداد نیوز مسابقه Brain Bee یک مسابقه جهانی برای دانش‌آموزان در زمینه علوم اعصاب و دانش مغز است که به عنوان یکی از مسابقات علمی معتبر و جذاب شناخته می‌شود و دانش‌آموزان را تشویق می‌کند تا در حوزه علوم اعصاب به دنیای پژوهش و تحقیقات علمی در زمینه مغز وارد شوند و به ارتقای سلامت و شناخت مغز کمک کنند.

این مسابقه به عنوان یک راه برای پرورش نخبگان آینده در زمینه علوم اعصاب شناخته می‌شود و شرکت در آن تجربه‌ منحصر به فردی برای دانش‌آموزان علاقه‌مند به این حوزه است.

مرحله نخست دهمین دروه مسابقه بین المللی دانش مغز، ۲۷ بهمن ماه امسال برگزار می‌شود و آخرین مهلت ثبت نام در این مسابقه، ۳۰ دی ماه تعیین شده است. مرحله دوم این دوره از مسابقات در اردیبهشت ماه سال آینده با رقابت برگزیدگان مرحله نخست این مسابقه ملی انجام می شود.

دانش آموزان گروه سنی ۱۳ تا ۱۸ سال شامل متولدین اول مرداد ۱۳۸۴ تا اول مردادماه ۱۳۹۰ مجاز هستند تا در دهمین دوره مسابقه ملی دانش مغز شرکت کنند. مسابقات ملی دانش آموزی" دانش مغز" توسط انجمن علوم اعصاب ایران و با همکاری گروه علمی سیناپس برگزارمی‌شود.

در دومین مرحله این مسابقه به نفرات برگزیده و منتخب جوایز نقدی بین 30 میلیون تا 90 میلیون ریال به علاوه لوح تقدیر تعلق می‌گیرد و در این مرحله همچنین به نفرات اول تا سوم جایزه مغز و شناخت اهوازی - معتبر ترین جایزه علوم اعصاب کشور - اهدا می شود.

دهمین دوره مسابقه جهانی دانش مغز درکشور آمریکا برگزار می‌شود و نمایندگان اعزامی کشورمان به این مسابقات در سال‌های اخیر همواره در میان پنج کشور برتر رقابت‌ها جای داشتند.

در این دوره، جوایز نفرات برتر رقابت بین‌المللی به ترتیب نفر اول، سه هزار دلار، نفر دوم دو هزار دلار و نفر سوم، هزار دلار تعیین شده است.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارها
پیشنهاد روز

هشدار نارنجی آلودگی هوا در 7 شهر

امروز آخرین مهلت ثبت نام کنکور

توماج صالحی دوباره بازداشت شد

سقف وام صندوق های قرض الحسنه 100 میلیون تومان شد

هنری کیسینجر وزیر خارجه پیشین آمریکا در 100 سالی درگذشت

یارانه نقدی 3 میلیون نفر در دهک 10 مجدد برقرار شد

رئیس جمهور 4 هزار و 380 واحد مسکن مهر پرند را افتتاح کرد