تیرداد نیوز

کد خبر: ۶۱۴۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - 15:55 - 10 July 2024
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان مطرح کرد؛

پیشنهاد اعتبار 5 میلیارد دلاری برای ایجاد زیرساخت های هوش مصنوعی

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور، از پیشنهاد اعتبار ۵ میلیارد دلاری با حمایت صندوق توسعه ملی در حوزه هوش مصنوعی در نشست با سرپرست ریاست‌جمهوری خبر داد.

به گزارش تیرداد نیوز به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، نشست شورای ملی راهبری هوش مصنوعی با حضور سرپرست ریاست جمهوری و معاون علمی رییس‌جمهور در سازمان ملی هوش مصنوعی برگزار شد.

روح الله دهقانی در حاشیه نشست شورای ملی راهبردی هوش مصنوعی گفت: در این نشست، ضمن بررسی اولویت‌های حوزه هوش مصنوعی بر ضرورت تامین زیرساخت‌ها و امکانات لازم برای توسعه هوش مصنوعی در کشور تاکید شد.

وی ادامه داد: یکی از نکات مهم تامین منابع کافی در حد پنج میلیارد دلار با حمایت صندوق توسعه ملی و بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌های لازم شامل ابزارهای پردازشی مناسب بود.

نایب رئیس شورای ملی راهبری هوش مصنوعی با اشاره به ایجاد ظرفیت‌های لازم برای توسعه مدل‌های پردازش زبانی و خدمات هوش مصنوعی، افزود: حمایت از شرکت های دانش بنیان و شرکت‌های بخش خصوصی برای توسعه مدل‌های بزرگ، الگوریتم های بزرگ در حوزه هوش مصنوعی از جمله موارد مطرح در جلسه امروز بود.

وی افزود: مساله سوم هماهنگی بین وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌ها از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سازمان ملی هوش مصنوعی برای آماده سازی توزیع بستر داده های برچسب برگزاری مناسب بود که در این نشست مطرح شد.

دهقانی افزود: این سه اقدام که اصلی ترین اقدامات ما در سازمان توسعه و سازمان ملی هوش مصنوعی است و اگر بتوانیم فرآیند این اولویت‌ها را تکمیل کنیم، زیست بوم فناوری، نوآوری و اقتصاد هوش مصنوعی بر پایه خدمات اپراتوری، توسط بخش خصوصی و مردم توسعه پیدا خواهد کرد و ظرف سال آینده اثر و کاربردهای گسترده این حوزه در زندگی را شاهد خواهیم بود.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
پیشنهاد روز

تعطیلی شنبه ها دوباره در دستور کار قرار گرفت

علت افزایش قیمت تاکسی های اینترنتی چیست

همسان سازی حقوق بازنشستگان متوقف شد

قیمت دلار تا کجا پایین می آید

اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم از ساعت 14 امروز

قیمت خودرو ریزش کرد

طرح مجلس برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران به میزان تورم

کوچه باغ فرهنگ و تاریخ