تیرداد نیوز

کد خبر: ۵۶۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - 23:20 - 17 September 2023

اهم اقدامات گروه ترویج آموزش و سرمایه انسانی ستاد توسعه زیست فناوری

گروه ترویج، آموزش و سرمایه انسانی ستاد توسعه زیست فناوری، فعالیت های ترویجی متنوعی را در حوزه دانش آموزی به مورد اجرا گذاشته است.

به گزارش تیرداد نیوز به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، منظور از ترویج زیست فناوری، فراهم نمودن بستر فرهنگی مناسب و ارتقا سطح آگاهی سطوح مختلف جامعه و گروه های مرتبط با زیست فناوری با هدف تقویت زمینه های علمی و فرهنگی مورد نیاز برای فعالیت هماهنگ و منسجم این گروه ها در مسیر توسعه زیست فناوری است.

از جمله فعالیت های ترویجی در حوزه دانش آموزی می توان به تولید محتوای مکتوب، تولید محتوای تصویری،تولید دوره های آموزشی و مدیریت و برگزاری ششمین کار سوق ملی مهندسی ژنتیک ویژه مدارس سمپاد اشاره کرد.

تولید محتوای مکتوب

با توجه به آغاز فعالیت های باشگاه دانش آموزی زیست فناوری از ابتدای سال تحصیلی 1399-1398 ،تولید محتوای آموزشی در حوزه زیست فناوری در دستور کار قرار گرفت لذا با توجه به ترجمه متون اصلی زیستشناسی در حوزه دانش آموزی محتوای طبقه بندی شده در زیست فناوری در اولویت قرار گرفته و در سال 1401-1400 محتوای هشت حوزه زیست فناوری شامل دارویی،پزشکی،غذایی و ...در حجم 1300 صفحه تدوین و در سایت باشگاه دانش آموزی به نشانی stbioclub.ir بارگزاری گردید.

تولید محتوای تصویری

با توجه به تولید طیف گسترده ای از محتوا های آموزشی و لزوم ارائه مطلوب آن به دانش آموزان و معلمان مقرر گردید محتوا های کتب درسی درمقطع متوسطه اول و دوره ابتدایی تکمیل گردید.به همین منظور محتوای کتب درسی با بهرا گیری از اساتید مجرب و معرفی کاربرد ها و تکنیک های زیست فناوری متناسب با محتوای کتب درسیبه صورت غیر مستقیم تولید گردید وبر روی سایت باشگاه دانش آموزی بارگذاری شد.در همین راستا تدوین دوره های میکروسکوپی بر اساس کتب درسی و تولید کارگاه های آموزشی آفلاین در حدود 500 دقیقه انجام پذیرفت.

تولید دوره های آموزشی

در این بخش به تولید دوره های متناسب با سنین مختلف از ابتدایی تا متوسطه دوم برای رشته گرایش های مسابقات و همچنین تولید کارگاه های متناسب با دیگر مسابقات تلاش برای ارتقای سطح دانش و مهارت دانش آموزان انجام می شود.مخاطب این طرح دانش آموزان برگزیده دیگر رقابت های دانش آموزی زیست فناوری و متقاضیان شرکت در مسابقاتی همچون مسابقات پژوهش سرا ها ، رویداد لیگ زیست فناوری، ،کار سوق مهندسی ژنتیک در مقطع دانش آموزی هستند.

مدیریت و برگزاری ششمین کار سوق ملی مهندسی ژنتیک ویژه مدارس سمپاد

کارسوق مهندسی ژنتیک به عنوان ششمین کارسوق مهندسی ژنتیک در سال تحصیلی 1402-1401 در شرایط حضوری بودن مدارس سمپاد در کشور برگزار گردید.این کار سوق از پاییز سال 1401 با ارسال فراخوان و برگزاری جلسات معرفی برای مسئولین سمپاد آغاز به کار کرد.در این زمان بستر برگزاری دوره های مجازی نیز آماده و تست شد.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان
بهره مندی 20 هزار میلیارد تومانی زیست بوم اقتصاد دانش بنیان

بهره مندی 20 هزار میلیارد تومانی زیست بوم اقتصاد دانش بنیان

معرفی 12 شرکت غزال دانش بنیان

معرفی 12 شرکت غزال دانش بنیان

تخصص بدون محدودیت ارز به دانش بنیان های صادراتی

تخصص بدون محدودیت ارز به دانش بنیان های صادراتی

هدف گذاری برای تحقق سهم هفت درصدی دانش بنیان از تولید ناخالص ملی

هدف گذاری برای تحقق سهم هفت درصدی دانش بنیان از تولید ناخالص ملی

جشنواره نفت و گاز و پتروشیمی خلیج فارس و شرکت های دانش بنیان

جشنواره نفت و گاز و پتروشیمی خلیج فارس و شرکت های دانش بنیان

پیشنهاد روز

تمهیدات اورژانس برای روزهای گرم پایتخت

ادارات کدام استان ها پنجشنبه 4 مرداد تعطیل اعلام شد

رقابت تنگاتنگ هریس و ترامپ در نظرسنجی ها

ساعت کاری برای 20 روز تغییر کرد

تعطیلی ادارات این استان ها در روز پنجشنبه 4 مرداد

چانگان CS55 به خط تولیدسایپا می آید

ساعت آغاز سی و نهمین حراج شمش طلا مبادله ای

کوچه باغ فرهنگ و تاریخ