تیرداد نیوز

کد خبر: ۵۶۵۳۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - 15:33 - 12 September 2023

روح الله دهقانی فیروزآبادی

دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی متولد سال 1360 در شهر میبد یزد و فارق التحصیل رشته مهندسی هوا فضا از مدیران توانمند در حوزه فناوری اطلاعات و شرکت های دانش بنیان هستند.

معرفی دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی

دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی متولد سال ۱۳۶۰ در شهر میبد استان یزد و فارق التحصیل رشته مهندسی هوا فضا، از مدیران توانمند در حوزه فناوری اطلاعات و شرکت های دانش بنیان هستند. دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی اکنون با سمت مدیر اجرایی و معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌ بنیان رئیس‌جمهور در حال خدمت در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می باشد.

ایشان دوران تحصیلات عالیه خود را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه صنعتی شریف در رشته مهندسی هوافضا گذراندند و به نانو مکانیک علاقه بسیاری دارند. روح الله دهقانی فیروزآبادی در آبان ۱۴۰۱ با حکم آیت‌ الله دکتر سید ابراهیم رئیسی به عنوان مدیر اجرایی و معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌ بنیان رئیس‌جمهور منصوب گردید.

روح الله دهقانی فیروزآبادی کیست

سوابق اجرایی روح الله دهقانی فیروزآبادی

دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی پس از اتمام موفق دوره تحصیلی به عضویت هیئت علمی این دانشگاه در آمد و در کارنامه‌ دانشگاهی وی عناوینی درخشانی همچون استاد نمونه آموزشی و استاد نمونه پژوهشی به چشم می‌ خورد. ایشان در اردیبهشت ماه سال 1398 با حکم مستقیم محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد.

از میان فعالیت های بیشمار علمی و پژوهشی روح الله دهقانی فیروزآبادی می توان به عناوینی همچون موارد زیر اشاره کرد :

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی شریف در سال های ۱۳۹۳ – ۱۳۹۱ 

معاون پژوهشی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در سال های ۱۴۰۱ – ۱۳۹۸

رئیس جهاد دانشگاهی سال ۱۴۰۱

موسس و مدیریت پردیس نوآوری و مرکز تحقیقات شهید مقدم

معاونت پژوهشی و مشاور رییس دانشگاه صنعتی شریف

دانشیار دانشکده مهندسی هوافضا

انتشار بیش از ۱۰۰ عنوان مقاله در مجلات معتبر علمی

اجرای چند پروژه و طرح صنعتی ملی

معاونت فرهنگی و اجتماعی و همکاری در معاونت پژوهشی به عنوان مشاور رئیس دانشگاه، از دیگر سوابق اجرایی دهقانی فیروزآبادی است. وی همچنین تأسیس و مدیریت پردیس نوآوری و مرکز تحقیقات شهید مقدم و همچنین مدیریت مرکز رشد آن را در حوزه علم و فناوری در کارنامه درخشان خود دارد.

درباره دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی

دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی در راستای فرمایشات حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای رهبر معظم انقلاب اسلامی که سال ۱۴۰۱ را با عنوان سال « تولید دانش‌ بنیان و اشتغال‌ آفرین» نامگذاری کردند، راهبری و توسعه بیش از ۳۰ شرکت دانش بنیان در حوزه های تخصصی و مدیریت را بر عهده داشتند. 

وی در هنگام آغاز به کار با عنوان ریاست جهاد دانشگاهی با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی زیست بوم نوآوری نخبگان ایرانی خواهد شد فعالیت خود را آغاز کرد. ایشان عبارت «خارج نخبگان» را برای دانشگاه صنعتی شریف به کار برد و تاکید داشت که با تمام توان تلاش خواهد کرد تا از مهاجرت نخبگان جلوگیر کند.

بیوگرافی دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
پیشنهاد روز

تعطیلی شنبه ها دوباره در دستور کار قرار گرفت

علت افزایش قیمت تاکسی های اینترنتی چیست

همسان سازی حقوق بازنشستگان متوقف شد

قیمت دلار تا کجا پایین می آید

اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم از ساعت 14 امروز

قیمت خودرو ریزش کرد

طرح مجلس برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران به میزان تورم

کوچه باغ فرهنگ و تاریخ