تیرداد نیوز

کد خبر: ۵۶۲۰۱
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - 15:04 - 05 August 2023
موقعیت کوهستانی و وجود چشمه‌ساران در چکاد کوه‌های لرستان موجب شکل گیری آبشارهای فراوانی شده است، که چشم نوازند و انسان را مجذوب زیبایی‌های خود می‌کنند.

به گزارش خبرنگار تیرداد نیوز - استان لرستان به سبب آبشارهای کوچک و بزرگ را سرزمین آبشارها می‌نامند، یکی از بلندترین آبشارهای لرستان "نوژیان" است که جلوه‌های زیبا از طبیعت را به تماشا گذاشته این آبشار ۹۵ متر ارتفاع پنج متر عرض دارد.

برای سفر به آبشار پس از جاده کمربندی باید ۳۸ کیلومتر از مسیر جنوب شرقی خرم‌آباد با یک جاده کوهستانی و پر پیچ و خم و با چشم اندازهای دلنواز از درختان جنگلی مسیر را طی نمایید تا خود را به منطقه گردشگری جنگلی نوژیان برسانید.

آب روان و زلال این آبشار از بلندای کوه تاف سرازیر می‌شود و در مسیر پر و پیچ خم خود جدال صخره و آب را به نمایش می گذارد که صدای دلنواز این آب به انسان آرامش می‌بخشد.

این آبشار در نیمه راه به ۲ آبشار جدا از هم تبدیل می‌شود که چشم اندازهای زیبایی را خلق می کند و هرساله گردشگران فراوانی در فصل‌های بهار و تابستان آنرا به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند.

آبشار نوژیان در بخش پاپی از توابع شهرستان خرم‌آباد قرار دارد که به عنوان چهل و ششمین اثر ملی توسط سازمان میراث فرهنگی در ۲۷ اسفند ۱۳۸۷ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفته است.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
دنیای خودرو ادامه>>