تیرداد نیوز

کد خبر: ۵۵۶۹۴
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 19:24 - 20 May 2023

الکس یا شهروز سخنوری که بود

شهروز سخنوری یا الکس فرزند شاینا برقی و همدست مانلی رئیس باند بزرگ قاچاق انسان و قاچاق مواد مخدر بود. او که در مفاسد مختلفی سررشته داشت، از سوی آمریکا و امارات هم دیپورت شد و با اقدام پلیس اینترپل دستگیر شد.

شهروز سخنوری معروف به الکس، امروز در پایه چوبه دار، اعدام شد تا پرونده یک تبهکار بین‌المللی پس از ۳ سال و نیم بسته شود. سوال اصلی اینجاست که الکس یا شهروز سخنوری که بود؟

شهروز سخنوری فرزند شاینا برقی است. او ابتدا به عنوان تاجر خود را معرفی کرد اما پس از گذشت چند سال مشخص شد که او در تیم خود انواع قاچاق را به‌راحتی انجام می‌دهد.

الکس فعال مشهور صنعت اسکورت

شهروز سخنوری نام کاری خود را الکس قرار داد. الکس در بازار قاچاق زنان و دختران (صنعت اسکورت) به شهرت زیادی رسید. او درآمدهای چند ده میلیونی از هر یک از دختران و زنان حاضر در شبکه‌اش کسب می‌کرد.

درآمد الکس از قاچاق دختران و زنان

بر اساس یکی از اظهارات شهروز سخنوری، ذرآمذ ۷۰ میلیارد تومانی از خدمات اسکورت سرویس کسب کرده است.

این در حالی است که الکس در میان امور قاچاق زنان و دختران دو کار غیر قانونی دیگر هم انجام می‌داد. اولین کار استفاده از زنان و دختران ایران به عنوان کارگر جنسی و دومین کار هم قاچاق مواد مخدر بود.

مهاجرت شهروز سخنوری به آمریکا

شهروز سخنوری یا الکس سال ۱۳۶۲ از ایران مهاجرت می‌کند. او تا دهه هشتاد شمسی،‌ شهروند کشور آمریکا بود. او با مادرش شاینا برقی در آمریکا زندگی می‌کرد اما رفت‌وآمد خود به ایران را حفظ کرده بود.

دیپورت سخنوری از آمریکا

شهروز سخنوری، تبهکار بین‌المللی و نام أشنا، به دلیل فعالیتای غیرقانونی از کشور آمریکا، دیپورت شد.

مهاجرت الکس به امارات و دیپورت شدنش

الکس پس از آمریکا به امارات مهاجرت کرد تا در شهر دبی ساکن شود. شهروز سخنوری در امارات هم ماندگار نشد. او به همراه چند نفر دیگر، اعضای یک خانواده در دبی را به گروگان گرفتند. او و همدستانش در مقابل دیدگان پدر این خانواده به مادر و دختر خانواده تجاور کردند. آنها که به اخاذی از پدر خانواده پرداختند، توسط پلیس دبی دستگیر شدند و پس از ۶ ماه زنذان از این کشور هم دیپورت شدند.

بازگشت شهروز به ایران و آشنایی با سابیا

شهروز سخنوری پس از این اتفاقات به ایران بازگشت و با دختری با نام سابیا آشنا شد. سابیا پیبشنهاد راه‌اندازی یک سایت تن‌فروشی را به شهروز سخنوری می‌دهد.

راه‌اندازی سایت تن‌فروشی

الکس سایت پیشنهادی سابیا را راه‌اندازی می‌کند تا عکس و شماره زنان و دختران تن‌فروش را در آن بارگذاری کند. او برای اینکه بتواند در این کار بیشتر پیش‌ برود و شبکه‌اش را گسترده‌تر از قبل کند با سرشبکه‌های سابیا در امارات، آذربایجان، اکراین و مالزی آشنا می‌شود.

شهروز برای پیشبرد اهدافش با این افراد در کیش قرار می‌گذارد تا از آنجا پروژه حرفه‌ای گسترده‌شدن شبکه‌هایش را شروع کند.

مانلی اولین عضو و مدیر شبکه الکس

الکس پس از تأسیس سایت در ایران با دختری به نام مانلی آشنا می‌شود. مانلی را در شبکه خود جذب می‌کند و با گرفتن عکس برهنه از مانلی او را به دبی می‌فرستد تا اولین درآمد واقعیش از راه اسکورت را دریافت کند.

به دلیل دیپورت بودن شهروز سخنوری، مادرش یعنی شاینا برقی به همراه مانلی در دبی حضور پیدا می‌کند. پس از بازگشت مجدد مانلی به ایران، شهروز دو دختر جدید باندش را با مدیریت مانلی به دبی می‌فرستد تا مانلی به اولین مدیر شبکه و باند اسکورت الکس تبدیل شود.

مالزی پایگاه اصلی شهروز سخنوری

شبکه الکس پس از گسترش، مالزی را به عنوان مهم‌ترین و اصلی‌ترین پایگاه خود انتخاب می‌کند. کار در مالزی با ثبت یک شرکت صوری با زمینه فعالیت کسب اخذ ویزای دانشجویی برای مهاجرت و سفر به این کشور شکل گرفت.

نفوذ به سفارت مالزی

شبکه الکس برای اخذ ویزای زنان و دختران و انجام کارهای اعزام، موفق شده بود کارمند ایرانی فعال در بخش پذیرش سفارت مالزی در تهران را اغوا کرده و در تیم خود جذب کند.

بدین ترتیب تمام کارهای ویزای دختران و زنان در کشور مالزی به دست این کارمند سفارت و در کمترین زمان ممکن شکل می‌گرفت.

صدور ۲۴ ساعته ویزای مالزی

شبکه اسکورت سرویس شهروز سخنوری طی ۲۴ ساعت می‌توانست معرفی‌نامه و ویزای دو ماهه مالزی را برای هر فردی صادر کند.

مالزی پایگاه ارسال دختران و زنان به کشورهای دیگر

ارتباطات این شبکه به حدی بود که در فرودگاه‌های مالزی هم نفوذ کرده بودند تا با همکاری کارمندان این فرودگاه، مراحل اداری خروج زنان و دختران از مالزی به مقصد کشورهای دیگر را به راحتی انجام دهند.

گستردگی شبکه الکس در سراسر ایران

گستردگی شبکه الکس برای جذب دختران و زنان ایرانی را هم روز به روز افزایش یافت تا از شهرهای مختلف ایران بتواند در تیم خود نیزو جذب کند.

صوفی، سارینا و مانلی؛ مدیران شبکه الکس

الکس علاوه بر مانلی، از سارینا و صوفی هم به عنوان مدیران باند خود استفاده می‌کرد. صوفی مدیر اصلی شبکه شهروز سخنوری در دبی بود که تمام نیروهای جذب شده باند الکس توسط او در خاک این کشور مدیریت می‌شدند. سارینا هم مثه مانلی به صوفی در مدیریت شبکه اسکورت شهروز سخنوری کمک می‌کردند.

صوفی زنان و دختران شبکه را در خاک دبی تحویل می‌گرفت و پس از انجام تن‌فروشی، درآمدهای کسب‌شده شبکه را به حساب شهروز سخنوری واریز می‌کرد.

شرکت مادر در اختیاز پسر

درآمدهای شبکه شهروز در دبی به حساب‌های بانکی شرکتی که به نام مادرش بود واریز می‌شد. شاینا برقی که در آمریکا ساکن است، سال ۲۰۰۴ با حضور در دبی برای سرمایه‌گذاری در کشور امراات، شرکتی را تأسیس می‌کند که کار اصلی این شرکت، خرید و فروش ملک و زمین است.

شهروز سخنوری یا همان الکس که از امارات دیپورت شده، مجبور می‌شود از مادرش در زمینه حساب‌های بانکی دبی خود کمک بگیرد. مادرش هم با تعیین شروطی حساب‌های بانکی شرکتش را در اختیاز الکس می‌گذارد. مهم‌ترین شرط مادر شهروز این بود که هیچ پولی با استفاده از پاسپورت افراد حاضر در شبکه به حساب شرکت واریز نکند. به همین دلیل پول‌ها با استفاده از پاسپورت مدیران مورد اعتماد شبکه در امارات جابه‌جا می‌شد.

الکس همیشه حساب‌ها را برای خریدهای خود به‌خصوص در بخش جواهرات گران‌قیمت و لوازم برند، خالی می‌کرد و پول کمی در حساب‌ها می‌گذاشت. از آن سو نیز برای در اختیاز داشتن رضایت همیشگی مادر به صورت ماهانه به حساب شاینا برقی در آمریکا پول واریز می‌کرد.

دستگیری یکی از مدیران شبکه الکس

۱۸ آبان ۱۳۹۸ پرونده‌ای برای فردی با هویت «سارا جرف دریس‌زاده» با موضوع باند قاچاق دختر و شبکه تن‌فروشی باز شد. پس از تحقیقات مختلف مشخص شد سارا دریس‌زاده یکی از مدیران شبکه اسکورت سرویس شهروز سخنوری مشهور به الکس در خاک امارات است.

دستگیری شهروز سخنوری یا الکس

شهروز سخنوری ملقب به الکس روز ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ توسط پلیس اینتر پل در مالزی دستگیر شد و به ایران بازگردانده شد. دستگیری سارا جرف دریس‌زاده تأثیرگذارترین عامل در دستگیری شهروز سخنوری بود.

حکم اعدام سخنوری

الکس یا شهروز سخنوری سال ۱۴۰۱ به اعدام محکوم شد و حکمش نیز در همان سال به تأیید رسید. دیوان عالی کشور نیز درخواست وکلای شهروز سخنوری را رد کرد.

اجرای حکم اعدام شهروز سخنوری یا الکس

حکم اعدام شهروز سخنوری که در دیوان عالی کشور هم به تأیید رسیده بود بامداد امروز ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ دقیقاً ۳ سال پس از دستگیری او اجرا شد. بدین ترتیب زندگی شهروز سخنوری با نام کاری الکس در روز ۳۰ اردیبشهت ۱۴۰۲ پایان یافت و او در پای چوبه دار اعدام شد.

جذب مسئولان دولتی در شبکه الکس

الکس برای پیش‌برد کارهای خود در ایران نیاز به همراهی و همکاری مسئولان پرقدرت و دارای نفوذ بود. این افراد وظیفه حفظ امنیت افراد حاضر در شبکه الکس را داشتند.

یکی از این افراد پرقدرت که با نام دکی فعالیت می‌کرد، مسئول دارای نفوذ دولتی بود که بارها با هماهنگی یا دستورات خود برخی از زنان و دختران باند الکس را از بازداشت نیروی انتظامی آزاد کرده بود.

شاینا برقی کیست؟

شاینا برقی مادر شهروز سخنوری و از ساکنان کشور آمریکاست. او در سال ۲۰۰۴ برای سرمایه‌گذاری در کشور امارات شرکتی را در دبی تأسیس کرد تا این شرکت در زمینه خرید و فروش زمین و ساختمان فعالیت کند.

او در تبادل حساب‌ها و همچنین حضور دختران شبکه اسکورت سرویس شهروز، حامی او بود. الکس بدون کمک مادرش نمی‌تواتست ثروت خود از راه قاچاق انسان و مواد مخدر را حفظ کند.

زندگی شهروز سخنوری در سریال آقازاده

متن و داستان سریال آقازاده که سال ۱۳۹۹ در ایران پخش شد، شامل نام الکس و بخشی از زندگی او بود. این سریال در زمان حیات شهروز سخنوری و چند ماه پس از دستگیری او نمایش داده شد.

اسکورت سرویس چیست؟

به شرکت‌ها، سایت‌ها یا آژانس‌هایی گفته می‌شود که کارگران جنسی عضو در شبکه‌شان را برای ارائه خدمات جنسی به مشتریان‌شان معرفی می‌کنند.

اسکورت سرویس دومین صنعت پردرآمد غیرقانونی در دنیاست که سالانه میلیاردها دلار پول در آن جابه‌جا می‌شود.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان
حمایت از کسب و کارهای دارای سطح بلوغ فناوری 3 یا بالاتر

حمایت از کسب و کارهای دارای سطح بلوغ فناوری 3 یا بالاتر

بررسی مهارکنندهای دارویی در درمان سرطان کولورکتال

بررسی مهارکنندهای دارویی در درمان سرطان کولورکتال

رونمایی از محصولات جدید شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت

رونمایی از محصولات جدید شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت

ایجاد بیش از دو هزار هکتار مجتمع گلخانه ای و شیلاتی

ایجاد بیش از دو هزار هکتار مجتمع گلخانه ای و شیلاتی

افزایش ماندگاری محصولات غذایی با پوشش های زیستی نانویی ایران ساخت

افزایش ماندگاری محصولات غذایی با پوشش های زیستی نانویی ایران ساخت

پیشنهاد روز

سر پل ذهاب لرزید

کلاهبرداری از دانش آموزان از طریق شبکه شاد

نرخ جدید کرایه های حمل و نقل عمومی از اول اردیبهشت

احتلال دوباره در یک پیام رسان داخلی

چگونه کارت های بانکی حذف می شوند

استفاده از کارت سوخت شخصی الزام قاونی بودجه است

مبلغ حق اولاد و عائله مندی بازنشستگان در سال 1403 اعلام شد