تیرداد نیوز

کد خبر: ۵۴۶۸۱
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - 00:16 - 19 March 2023
در سال «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین» محقق شد؛

با تولید 4 میلیون تن محصول رکورد تولید چهار سال گذشته پتروشیمی بندر امام شکسته شد

پتروشیمی بندرامام در سال ۱۴۰۱ با بهره‌گیری مناسب از توان و دانش کارشناسان و کارکنان خود و شرکت‌های دانش بنیان، موفق به تولید ۴ میلیون تن انواع محصولات شیمیایی و پتروشیمیایی شد که رکورد جدید تولید در مقایسه با چهار سال گذشته محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، این شرکت در سال ۱۴۰۱ با منطبق کردن سیاست‌های کلان خود با شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شد، توانست با تلاش کارشناسان و نخبگان خود از تنگناهای تولیدی عبور کند و همچنین با بهره گیری مناسب از توان شرکت‌های دانش بنیان در حل مسائل، در بخش‌های مختلف تولیدی به شکوفایی برسد و رکوردهای تولیدی نسبت به برنامه را به ثبت برساند.

عملکرد تولیدی پتروشیمی بندرامام در مجتمع کیمیا که تولیدکننده محصولات در زنجیره کلر است به طوری بود که موفق شد در واحد وینیل کلراید (VC) با تولید بیش از ۱۷۱ هزار تن، تولید ۱۰۱ درصدی نسبت به برنامه و نیز در واحد متیل ترشیو بوتیل‌اتر (MTBE) بیش از ۴۸۴ هزار تن تولید، ۱۰۳ درصد نسبت به برنامه تولید را به ثبت برساند.

پتروشیمی بندرامام در مجتمع بسپاران خود هم توانست در واحد‌های پلی اتیلن سبک (LD) بیش از ۱۲۲ هزار تن تولید را ثبت و نسبت به برنامه ۱۱۰ درصد تولید را محقق کند و همچنین واحد پلی اتیلن سنگین (HD) این مجتمع هم توانست بالاتر از برنامه تولید خود بیش از ۱۵۰ هزار تن محصول را به ثبت برساند.

گفتنی است مجتمع‌های فرآورش یک و دو پتروشیمی بندرامام هم طبق برنامه‌های تولیدی و متناسب با خوراک‌های دریافتی فعالیت تولیدی خود را محقق کردند.
همچنین مجتمع آب‌نیرو که وظیفه تامین یوتیلیتی را به عهده دارد، موفق شد در این سال با پایداری و استمرار تولید به صورت مستمر و مداوم ماموریت خود در راستای تامین یوتیلیتی واحدهای عملیاتی و تولیدی پتروشیمی بندرامام را در سطح مطلوب ایفا کند.

شایان ذکر است پتروشیمی بندرامام در سال ۱۴۰۱ اولین همایش تخصصی با شرکت‌های دانش بنیان را با هدف حل مسائل تولیدی و استفاده از دانش ایرانی برگزار کرد و در امتداد آن با تلاش مدیران، کارشناسان و کارکنان خود، توانست در مجموع با تولید بیش از ۳ میلیون و ۹۹۱ هزار تن انواع محصولات، ۹۵/۵ درصد تولید نسبت به برنامه تدوین شده را محقق کند و بالاترین حجم تولیدات از سال ۱۳۹۶ تا کنون را به ثبت برساند.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان
حمایت از کسب و کارهای دارای سطح بلوغ فناوری 3 یا بالاتر

حمایت از کسب و کارهای دارای سطح بلوغ فناوری 3 یا بالاتر

بررسی مهارکنندهای دارویی در درمان سرطان کولورکتال

بررسی مهارکنندهای دارویی در درمان سرطان کولورکتال

رونمایی از محصولات جدید شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت

رونمایی از محصولات جدید شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت

ایجاد بیش از دو هزار هکتار مجتمع گلخانه ای و شیلاتی

ایجاد بیش از دو هزار هکتار مجتمع گلخانه ای و شیلاتی

افزایش ماندگاری محصولات غذایی با پوشش های زیستی نانویی ایران ساخت

افزایش ماندگاری محصولات غذایی با پوشش های زیستی نانویی ایران ساخت

پیشنهاد روز

سر پل ذهاب لرزید

کلاهبرداری از دانش آموزان از طریق شبکه شاد

نرخ جدید کرایه های حمل و نقل عمومی از اول اردیبهشت

احتلال دوباره در یک پیام رسان داخلی

چگونه کارت های بانکی حذف می شوند

استفاده از کارت سوخت شخصی الزام قاونی بودجه است

مبلغ حق اولاد و عائله مندی بازنشستگان در سال 1403 اعلام شد