تیرداد نیوز

کد خبر: ۳۶
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - 17:12 - 24 June 2019
وزیر امور خارجه گفت: ایران اکنون پرچمدار مبارزه جهانی علیه مواد مخدر است و اقدامات چشمگیری دراین زمینه انجام داده است.
تیرداد نیوز - محمد جواد ظریف در مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: ۳۱ سال پیش مجمع عمومی ملل متحد با هدف آگاهی عمومی در زمینه مواد مخدر این روز را (۵ تیر ماه) را روز جهانی مبارزه با مواد مخدر نامگذاری کردند.

وی ادامه داد: ایران پرچمدار مبارزه علیه مواد مخدر نامیده می‌شود و ما در کنار سایر اعضای بین‌المللی مبارزه با مواد مخدر این روز را گرامی می‌داریم.

ظریف گفت: جمهوری اسلامی ایران اقدامات چشمگیری در عرصه مبارزه با مواد مخدر و هزینه‌های بی‌شماری از لحاظ مادی و معنوی در این زمینه داشته است و یک شهید ما در این زمینه ارزش همه دنیا را دارد.

وی افزود: ما در این زمینه ۳۸۱۱ شهید و ۱۲ هزار جانباز داشته‌ایم و هزینه‌های اصلی ما برای مبارزه با مواد مخدر غیرقابل جبران است و سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون دلار هزینه برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر و دیگر اقدامات می‌شود.

وزیر امور خارجه کشور گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی در همسایگی بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر در جهان هستیم و اقدامات ما بین‌المللی است.

وی گفت: پروژه یک میلیارد دلاری انسداد مرز‌های شرقی را اجرایی کرده‌ایم و این موضوع قابل توجه جامعه بین‌المللی قرار گیرد که ایران به تنهایی ۸۰ درصد کشفیات جهانی تریاک را دارد و در سال قبل ۸۰۰ تن مواد مخدر را کشف کرده است.
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
دنیای خودرو ادامه>>