تیرداد نیوز

کد خبر: ۳۳۹۷۷
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - 01:43 - 09 September 2021
هنر خیابانی شکلی از آثار هنری است که بصورت عمومی در ساختمان های خیابان و مراکز عمومی نمایش داده شده و هنر خیابانی هنری خلاقانه است.

هنر خیابانی چیست

هنر خیابانی شکلی از آثار هنری است که بصورت عمومی در ساختمان های خیابان و مراکز عمومی نمایش داده شده و هنر خیابانی هنری خلاقانه است.هنر خیابانی یا هنر شهری با شکل هایی از آثار هنری بر روی ساختمان های اطراف، خیابان ها، قطارها و سایر سطوح و مکان های عمومی شهرها به نمایش گذاشته می شوند.هنر خیابانی یک هنر تجسمی غیر رسمی و مستقل است که در مکان های عمومی برای دید عموم ایجاد شده است.

تصاویر هنر خیابانی

هنر خیابانی با اصطلاحات "هنر مستقل" ، "پس از دیوار نگاری" ، "نئو گرافیتی" و هنر چریکی همراه است.برخی از هنرمندان ممکن است از ترکیب های هوشمند هنر نقاشی و وسایل شهری دست به خلق آثاری مدرن و زیبا بزنند و همچنین از این تلفیق به عنوان راهی برای افزایش آگاهی عموم مردم از مسائل اجتماعی استفاده کنند.

هنرمندان خیابانی از فضای شهری به عنوان فرصتی برای نمایش آثار هنری شخصی خود استفاده می کنند.

هنر خیابانی چیست

هنرمندان گرافیست سنتی بطور عمومی از رنگ اسپری برای تولید آثار خود استفاده می کنند در حالیکه هنر خیابانی یا هنر شهری موارد بسیاری مانند هنر LED، کاشی کاری موزاییک، هنر شابلون، هنر برچسب، نقاشی های دیواری معکوس، استفاده و تلفیق از مجسمه های شهری، چوب، نخ و طناب و حتی متعادل کردن سنگ ها را شامل می شود.

عکس از نقاشی های خیابانی

اینجاد آثار هنری بر روی ساختمان های بزرگ شهرها همواره برای هنرمندان خیابانی از محبوبیت ویژه ای برخوردار است.

نمایش هنر های خیابانی هر ساله بصورت تورها و فستیوال های مختلفی در شهرهایی همچون لندن، برلین، پاریس، لندن، نیویورک و ملبورن برای بازدید از نقاشی های خیابانی هنرمندان مختلف برگزار می شود.هنر های شهری یا آثار هنری خیابانی با استفاده از ابزار های ترکیبی بطور کامل حس تفاوت را نسبت به آثار هنری کلاسیک و سنتی در بیننده ایجاد می کند.آثار هنری که دیگر در گالری ها به نمایش گذاشته نمی شوند و این هنر را می توان در جای جای مختلف شهر از دیوار های خانه ها و یا یک ایستگاه قطار گرفته تا یک پیاده رو یا پلکان عبوری ملاحطه کرد.

آثاری هنری خیابانی به صورت نقاشی های دو بعدی و سه بعدی می باشد و گاهی این آثار از مواد و متریال دور ریختنی طراحی و خلق می شوند.این هنر رفته رفته در میان عموم نیز جا افتاده و به شهرت و محبوبیت دست یافته است.هنرمندان و نقاشان با استعداد با کمک قلم‌ موی جادویی خود اشکالی زنده و بسیار باور پذیر خلق کرده که توجه بسیاری از رهگذران در مکان های عمومی را به خود جلب می‌کند.

در ادامه تصاویر برخی از آثار هنرمندان خیابانی ملاحظه می کنید.

هنر خیابانی چیست

هنر خیابانی چیست

هنر خیابانی چیست

هنر خیابانی چیست

هنر خیابانی چیست

هنر خیابانی چیست

هنر خیابانی چیست

هنر خیابانی چیست

هنر خیابانی چیست

هنر خیابانی چیست

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد روز

انصراف دهندگان از طرح های فروش خودرو می توانند دوباره ثبت نام کنند

طرح تشدید نظارت بر بازار ویژه شب یلدا آغاز شد

ماجراهای ای رانت پهلو

ورود 2 سامانه بارشی به کشور در هفته آتی

بیمارستان فردیس کرج با حضور ریئس جمهور به بهره برداری رسید

کاخ سعدآباد 3 روز تعطیل شد

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

دنیای خودرو ادامه>>