تیرداد نیوز

کد خبر: ۲۸۳
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - 13:05 - 10 July 2019
امروز دوشنبه 17 تیر ماه 1398، نشست ویژه سفرنامه خوانی در موزه برادران امیدوار واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار شد.

به گزارش تیرداد نیوز به نقل از روابط عمومی سعدآباد، در این جلسه که با حضور دوستداران سفر و گردشگری برگزار شد، بخش های سفر به پاکستان و سیلان، آداب و رسوم و جاذبه های شنیدنی آنها، از سفرنامه برادران امیدوار روخوانی و پیرامون آن بحث و گفتگو شد.

یادآور میشود موزه برادران امیدوار در روز دوشنبه هر هفته ساعت 10 تا 12، با برپایی محفل سفرنامه خوانی، پذیرای علاقمندان است.

برادران امیدوار، نخستین جهانگردان ایرانی در سال 1333، پس از سه سال پژوهش، با شور و عشق فراوان سفر خود را به منظور دیدن نادیده‌های جهان، با مبلغی حدود 90 دلار آغاز و با برگزاری نمایشگاه‌هایی از دستاوردهای سفر به نقاط گوناگون دنیا، نوشتن مقالات برای نشریه‌های معتبر جهان و برگزاری سخنرانی در بزرگترین دانشگاه‌های دنیا،  هزینه‌ی سفرهای خود را فراهم کردند.

عیسی و عبدالله در هفت سال نخست سفر خود، چهار قاره را با دو موتورسیکلت و سه سال آخر را با اتومبیلی که کمپانی سیتروئن فرانسه به آنها پیشکش کرده بود، پیمودند.

 حاصل سفر 10 ساله‌ی آنها به نود و نه کشور از پنج قاره‌ی جهان، هزاران عکس،  فیلم،  صنایع دستی نقاط مختلف جهان و شمار بسیاری نوشتار و تحقیقات علمی است که در موزه برادران امیدوار، اولین موزه گردشگری ایران واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد از سال 1382 به نمایش گذاشته شده است.

 

 

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارها
پیشنهاد روز

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

نوبت پنجم وام ضروری بازنشستگان کشوری پرداخت شد

تن ماهی از قیمت گذاری دولتی خارج شد

امشب آخرین مهلت ثبت نام خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه

حکم 15 سال حبس برای ابر بدهکار بانکی اجرا شد

برگزاری آزمون استخدامی اختصاصی افراد دارای معلولیت در بهمن ماه

آغاز ثبت نام خودروهای وارداتی از عصر امروز