تیرداد نیوز

کد خبر: ۲۷۰
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - 17:43 - 08 July 2019
در دو ماهه نخست سال جاری ۲۲۷ نفر بر اثر غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۱۲۴ نفر بود، ۸۳.۱ درصد افزایش یافته است. از کل تلفات غرق شدگی در دو ماهه امسال، ۱۷۹ نفر مرد و ۴۸ نفر زن بودند.

تیرداد نیوز - بر اساس این گزارش استان‌های فارس با ۴۰، خوزستان با ۲۱ و سیستان و بلوچستان با ۱۸ فوتی بیشترین آمار تلفات غرق‌شدگی را طی دو ماهه نخست امسال داشته‌اند. این استانها به دلیل وقوع سیل در فروردین ماه امسال در صدر آمار تلفات غرق شدگی استان‌ها قرار گرفته‌اند و به نظر می‌رسد رشد ۸۳ درصدی این تلفات در دو ماهه امسال نیز به دلیل وقوع سیل در برخی استان‌های کشور اتفاق افتاده است. در این مدت استانهای مازندران و گیلان به ترتیب ۱۲ و ۷ فوتی ناشی از غرق شدگی داشته‌اند.
 
بیشترین تلفات در رودخانه‌ها
بر اساس گزارش سازمان پزشکی قانونی کشور، مطابق آمارهای موجود آمار تلفات غرق شدگی در فروردین امسال ۱۱۵ و در اردیبهشت ماه ۱۱۲ نفر بوده است. همچنین از کل تلفات غرق شدگی دو ماهه امسال، ۱۰۹ نفر در رودخانه ها، ۶ نفر در دریا که یک نفر محدوده مجاز و ۵ نفر خارج طرح جان خود را از دست دادند. ۲۰ نفر در استخرهای کشاورزی، ۱۲ نفر در کانال ها، ۱۰ نفر در استخرهای شنا، ۸ نفر در دریاچه مصنوعی و سد، ۸ نفر در چاه، ۵ نفر در حوض و حوضچه و ۵ نفر در دریاچه‌های طبیعی جان باخته‌اند. ۴۴ نفر نیز در سایر مکان های آبی جان خود را از دست داده‌اند.
با توجه به آغاز فصل تابستان و افزایش سفر به مناطق تفریحی، سازمان پزشکی قانونی کشور به هموطنان توصیه کرد حتماً مناطق ایمن سازی شده را برای شنا انتخاب کنند و به نکات و توصیه‌های لازم توجه کافی داشته باشند چرا که بر اساس آمارهای موجود بیشترین موارد غرق‌ شدگی در رودخانه‌ها و آب‌های کم عمق اتفاق می افتد لذا رعایت نکات ایمنی برای پیشگیری از غرق ‌شدگی را باید جدی گرفت.
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد روز

انصراف دهندگان از طرح های فروش خودرو می توانند دوباره ثبت نام کنند

طرح تشدید نظارت بر بازار ویژه شب یلدا آغاز شد

ماجراهای ای رانت پهلو

ورود 2 سامانه بارشی به کشور در هفته آتی

بیمارستان فردیس کرج با حضور ریئس جمهور به بهره برداری رسید

کاخ سعدآباد 3 روز تعطیل شد

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

دنیای خودرو ادامه>>