تیرداد نیوز

کد خبر: ۱۷۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 10:59 - 18 August 2019
روتارین دارویی گیاهی و فرآورده از بذر گیاه کیدونیا ابلانگا، بهدانه و مرزنجوش.روتارین مفید رفع عفونت های تنفسی و التهابات سینه و ریه، به همراه دستور مصرف روتارین.

روتارین

روتارین محصولی کاملا گیاهی به شمار می رود و با داشتن فلاونوئیدهای موجود در خود دارای اثر ضد التهابی و تسکین دهنده التهابات تارهای صوتی، گلو، سرفه و سینه درد است.این پودر گیاهی بیشتر در زمان هایی مثل سرماخوردگی که سیستم تنفسی انسان دچار عفونت شده و به طبع آن تارهای صوتی ممکن است آسیب ببینند مورد مصرف قرار می گیرد.ترکیبات موسیلاژی موجود در این دارو روتارین با همراه داشتن خاصیت التیام ‎بخشی، محافظت کنندگی، نرم کنندگی و کاهنده تحریکات مخاط باعث درمان التهاب مخاط دهان، گلو می شود و در تسکین خشونت و گرفتگی صدا موثر خواهد بود.

موارد مصرف روتارین :

مفید و تقویت کننده برای تارهای صوتی

باز کننده صدا

درمان کننده عفونت گلو

التهابات سینه و ریه

رفع لارنژیت و التهاب حلق

استفاده از روتارین برای اطفال زیر 1 سال ممنوع است.همچنین مصرف روتارین در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی‌شود.

اجزای گیاهی فرآورده روتارین : بذر گیاه کیدونیا ابلانگا، بهدانه و مرزنجوش

آثار فاماکولوژیک روتارین : اثر درمانی مواد موثره موجود در روتارین در رفع لانژیت و التهاب حلق به علت وجود سینئول است که اثر میکروب کشی وخلط آوری دارد.همچنین در درمان اختلالات تنفسی، درمان تنگی نفس وسرفه مزمن نقش دارد. فلاونوئیدهای موجود در روتارین دارای اثر ضد التهابی بوده و تسکین دهنده التهابات تارهای صوتی، کلو، سرفه وسینه در می باشد.همچنین ترکیبات موسیلاژی گیاهان موجود در دمنوش روتارین با داشتن خاصیت التیام بخشی، محافظت کنندگی ونرم کنندگی و کاهنده تحریکات مخاط اثر خود را می گذارد ودر مداوای سرفه، برطرف کردن گرفتگی و خشونت صدا موثر خواهد بود.

پودر روتارین

نکات قابل توصیه : از خوردن ترشی جات و غذاهای سرخ کرده همزمان با این دارو پرهیز شود.بهتر است در دوران بیماری و خصوصا سرماخوردگی در کنار مصرف این از غذاهای تقویت کننده استفاده کنید.

روتارین

دستور مصرف روتارین :

روزی دو الی سه بار، هر بار یک ساشه محتویات آن را در یک استکان آب جوش ریخته 3 دقیقه بماند، سپس جرعه جرعه میل نمایید.مصرف این فرآورده برای سخنرانان 30 دقیقه قبل از سخنرانی مناسب می باشد.

روتارین در جای خشک و خنک و دور از نور خورشید نگهداری شود.

دور از دسترس اطفال و کودکان قرار گیرد.

روتارین

برچسب ها: روتارین
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: