تیرداد نیوز

کد خبر: ۱۷۳۶
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - 18:46 - 17 August 2019
چشمه آب گرم ارشیا یا همان چشمه آبگرم خرقان واقع در استان قزوین و در شهر آب گرم واقع شده است.چشمه آب گرم ارشیا از گروه آب‌ های کلروره سدیک و بی کربناته کلسیم است.

چشمه آبگرم ارشیا

این چشمه در استان قزوین و در ۹۵ کیلومتری اتوبان قزوین به همدان در شهر آبگرم واقع شده است.چشمه آب گرم ارشیا از خواص درمانی بسیار بالایی برخوردار است.این چشمه با جذب گردشگران بسیار در طی سال از جمله دلایل رونق گردشگری در منطقه آبگرم استان قزوین بشمار می رود.

چشمه آبگرم ارشیا از لحاظ شکل‌ گیری چشمه و جایگاه در نقشه در انتهای جنوبی یک گسل جای دارد که در جهت شمال شرق و جنوب غرب در ناحیه امتداد دارد.پیرامون آن را رودخانه ای فراگرفته است و همچنین در پیرامون چشمه ارشیا می توان رسوب های دوران چهارم زمین شناسی و یا همراه آب چشمه رسوبات و سنگ های کربناته مشاهده کرد که بر روی سازه های آهکی از قرن سوم قرار گرفتند.

چشمه آب گرم ارشیا

آب چشمه ارشیا از گروه آب‌ های کلروره سدیک و بی کربناته کلسیم همراه با سیلیسیم است.دمای آب چشمه آبگرم ارشیا در مظهر چشمه 57 درجه سانتی گراد حرارت دارد.

استحمام در چشمه آب گرم ارشیا در تسکین و درمان بیماری‌ های روماتیسم، دردهای مفصلی، دردهای عصبی و ناراحتی های پوستی و آشامیدن آن در بهبود ناراحتی های دستگاه گوارش موثر است.تنفس بخار چشمه خرقان دربهبود عفونت های مجاری تنفسی، تورم گلو و حلق و برنشیت مزمن بسیار موثر است.

چشمه آب گرم خرقان یا آبگرم ارشیا از جمله مجتمع های گردشگری در استان قزوین به شمار می‌ آید که از امکانات رفاهی و گردشگری شامل استخر عمومی، سایت خصوصی زنانه و مردانه، سایت درجه یک زنانه و مردانه به همراه سفره خانه سنتی برخوردار است.

چشمه آب گرم ارشیا

چشمه آب گرم ارشیا

چشمه آب گرم ارشیا

 

چشمه آب گرم ارشیا

چشمه آب گرم ارشیا

چشمه آب گرم ارشیا

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
دنیای خودرو ادامه>>