تیرداد نیوز

کد خبر: ۵۷۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - 19:34 - 15 November 2023

مراسم دفن استاد فیزیک در فضا با مشارکت فرازمینی ها

یک استاد فیزیک با یک شرکت قرارداد بسته است تا پس از مرگ، DNA او را به فضا ارسال کند و امید دارد که فرازمینی‌ها با استفاده از آن بتوانند او را شبیه‌سازی کنند.

به گزارش تیرداد نیوز به نقل از دیلی میل، یک استاد فیزیک برنامه‌های بلندپروازانه‌ای را برای DNA خود پس از مرگ دارد. او می‌خواهد DNA را به این امید به ماه بفرستد که بیگانگان ارتشی را از افراد مشابه او ایجاد کنند.

این ایده ممکن است شبیه به طرح یک فیلم علمی-تخیلی به نظر برسد اما «کن اوم»(Ken Ohm) ۸۶ ساله با یک شرکت مستقر در تگزاس قرارداد بسته است تا بقایای او را به قطب جنوب ماه بفرستد.

اوم که در کانزاس زندگی می‌کند، عشق دیرینه‌ای به فضا دارد و زمانی آرزو داشته فضانورد شود اما ناسا به دلیل قدش که شش فوت است، به او پاسخ مثبت نداد. در هر حال، اوم اکنون با شرکت «سلستیس»(Celestis) همکاری دارد که برای یک سفر یک‌طرفه به ماه ۱۲۵۰۰ دلار دریافت می‌کند.

اوم گفت که مشتاقانه منتظر فرازمینی‌هاست تا نقشه ژنتیکی او را بیابند. همچنین، او معقتد است که این ماموریت یک یادگاری نهایی دارد. وقتی ماه کامل شود، فرزندانش به بالا نگاه می‌کنند و با خود می‌گویند که DNA کن پیر در آنجاست.

شرکت سلستیس که در سال ۱۹۹۴ تأسیس شد، در ارسال بقایای انسان به فضا تخصص دارد و اکنون که پروازهای تجاری آغاز شده‌اند، این شرکت راه جدیدی را برای دفن کردن انسان می‌بیند.

این شرکت بقایای افرادی را از بیش از ۳۵ کشور در سراسر جهان به فضا ارسال کرده است؛ از جمله خاکستر «جیمز دوهان»(James Doohan) که نقش فرمانده «مونتگومری اسکات»(Montgomery Scott) را در مجموعه تلویزیونی و فیلم «پیشتازان فضا»(Star Trek) بازی کرد.

سلستیس چندین گزینه را برای دفن کردن در فضا ارائه می‌دهد. این شرکت خاکستر را به فضا ارسال می‌کند و آن را به جو زمین باز می‌گرداند یا آن را به مدار زمین، ماه و حتی اعماق فضا می‌فرستد.

قیمت یادبود موسوم به «طلوع زمین» از ۲۴۹۵ دلار آغاز می‌شود و قیمت یادبود «مدار زمین» ۵۰۰۰ دلار است. این برنامه یادبود، خاکستر را روی یک موشک به فضا پرتاب می‌کند که به دور زمین می‌چرخد اما پس از ورود مجدد به جو زمین از بین می‌رود. برنامه دفن در ماه و اعماق فضا ۱۲۵۰۰ دلار و میانگین برنامه دفن در زمین حدود ۱۰ هزار دلار است.

کپسول‌های حاوی بقایای سوزانده‌شده بر فراز موشک «اسپیس‌لافت ایکس‌ال»(SpaceLoft XL) شرکت «آپ ارواسپیس»(UP Aerospace) قرار داده می‌شوند. به گفته سلستیس، پرتاب‌ها بخشی از مأموریت‌هایی هستند که توسط «برنامه فرصت‌های پرواز فضایی»(Spaceflight Opportunities Program) ناسا حمایت می‌شوند. این برنامه، آزمایش‌های ریزگرانشی و نمایش‌های فناوری را انجام می‌دهد.

اوم، ماه را به عنوان آخرین استراحتگاه خود انتخاب کرده است. اوم در صحبت با «نیویورک تایمز» گفت که در نظر دارد بیگانگان او را برای یک «باغ وحش بین کهکشانی» بازسازی کنند.

هنگامی که اوم به فضا پرتاب شود، خانواده و دوستانش دعوت خواهند شد تا به تماشای پرتاب موشکی بنشینند که DNA اوم در آن قرار دارد.

سلستیس پیش از پرتاب، یک مهمانی شام برای فضانوردان و مراسم یادبودی برای شرکت‌کنندگان برگزار می‌کند. همچنین اعضای خانواده، یک ویدیوی شخصی در مورد این تجربه و یک گواهی رسمی تکمیل ماموریت را دریافت خواهند کرد که دستاوردهای ماموریت را مشخص می‌کند.

در سال ۱۹۹۹، خاکستر «یوجین شومیکر»(Eugene Shoemaker) زمین‌شناس مشهور به عنوان اولین نمونه به ماه فرستاده شد.

شومیکر امیدوار بود فضانورد ماموریت «آپولو»(Apollo) شود اما بیماری او که در اوایل دهه ۱۹۶۰ تشخیص داده شد، مانع انجام دادن این کار بود. در هر حال، این رویا با فرستادن بقایای او به سطح ماه پس از یک تصادف مرگبار در سال ۱۹۹۷ محقق شد.

«کارولین پورکو»(Carolyn Porco) دانشمند سیاره‌شناسی «دانشگاه آریزونا»، این ادای احترام را پیشنهاد کرد. پورکو در سال ۱۹۹۸ گفت: من احساس کردم که این آخرین فرصت ژن شومیکر برای رسیدن به ماه است و یک ادای احترام مناسب و زیبا برای مردی به شمار می‌رود که شخصیتی برجسته و پیشگام در اکتشاف منظومه شمسی بود.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان
بهره مندی 20 هزار میلیارد تومانی زیست بوم اقتصاد دانش بنیان

بهره مندی 20 هزار میلیارد تومانی زیست بوم اقتصاد دانش بنیان

معرفی 12 شرکت غزال دانش بنیان

معرفی 12 شرکت غزال دانش بنیان

تخصص بدون محدودیت ارز به دانش بنیان های صادراتی

تخصص بدون محدودیت ارز به دانش بنیان های صادراتی

هدف گذاری برای تحقق سهم هفت درصدی دانش بنیان از تولید ناخالص ملی

هدف گذاری برای تحقق سهم هفت درصدی دانش بنیان از تولید ناخالص ملی

جشنواره نفت و گاز و پتروشیمی خلیج فارس و شرکت های دانش بنیان

جشنواره نفت و گاز و پتروشیمی خلیج فارس و شرکت های دانش بنیان

پیشنهاد روز

تمهیدات اورژانس برای روزهای گرم پایتخت

ادارات کدام استان ها پنجشنبه 4 مرداد تعطیل اعلام شد

رقابت تنگاتنگ هریس و ترامپ در نظرسنجی ها

ساعت کاری برای 20 روز تغییر کرد

تعطیلی ادارات این استان ها در روز پنجشنبه 4 مرداد

چانگان CS55 به خط تولیدسایپا می آید

ساعت آغاز سی و نهمین حراج شمش طلا مبادله ای

کوچه باغ فرهنگ و تاریخ