تیرداد نیوز

کد خبر: ۵۷۴۹۰
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - 16:06 - 15 November 2023
نامگذاری خیابان علی سلیمانی انجام شد و حالا خیابانی در نزدیکی ساختمان خانه تئاتر و مجموعه تئاتر شهر به نام این هنرمند است.

به گزارش تیرداد نیوز، مدتی پیش بحث نامگذاری خیابانی به نام زنده‌یاد علی سلیمانی مطرح شد و قرار بود این نامگذاری طی مراسمی برگزار شود اما چند روزی است که تابلوی خیابان علی سلیمانی نصب شده و خیابان «پشن» در حد فاصل بین خیابان فلسطین جنوبی و برادران مظفر (صبای جنوبی) به نام هنرمند علی سلیمانی نامگذاری شده است. این خیابان، موازی خیابان زنده‌یاد خسرو شکیبایی است که پیش از این نامگذاری آن انجام شد.

بر اساس پیگیری ایسنا ظاهرا قرار است مراسمی هم برای این نامگذاری برگزار شود که هنوز جزییات آن مشخص نشده و فعلا در مرحله هماهنگی و برنامه‌ریزی است.

علی سلیمانی ، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون با بازی درنمایش‌هایی همچون «شکار روباه»، «خنکای ختم خاطره» ، «چشم به راه میرغضب» ، «عزیز مایی» ، «ترن»، «سه خانه کوچک» و نمایش اجرا نشده «روز حسین» و ... برای مخاطبان تئاتر خاطره‌ساز است.

تماشاگران سینما بازی او را در فیلم‌هایی چون «تنگه ابو قریب»، «بی‌پولی»، «نجات‌یافتگان»، «قارچ سمی»، «خاله سوسکه» و... به یاد دارند و بازی‌های او در مجموعه‌های تلویزیونی «وضعیت سفید»، «پایتخت ۴»، «سقوط یک فرشته»، «داستان یک شهر» در ذهن تماشاگران مانده است.

او دو نمایش «مردی در آینه» و «مکعب» را هم کارگردانی کرده بود.

این بازیگر مرداد سال ۱۴۰۰ به دلیل ابتلا به کرونا در ۵۱ سالگی درگذشت.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارها
پیشنهاد روز

هشدار نارنجی آلودگی هوا در 7 شهر

امروز آخرین مهلت ثبت نام کنکور

توماج صالحی دوباره بازداشت شد

سقف وام صندوق های قرض الحسنه 100 میلیون تومان شد

هنری کیسینجر وزیر خارجه پیشین آمریکا در 100 سالی درگذشت

یارانه نقدی 3 میلیون نفر در دهک 10 مجدد برقرار شد

رئیس جمهور 4 هزار و 380 واحد مسکن مهر پرند را افتتاح کرد