تیرداد نیوز

کد خبر: ۶۰۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - 04 November 2019
وزیر کشور گفت: از قوه قضاییه درخواست می کنیم تا نظارت جدی تری نسبت به کالا‌هایی که بدون برگه گمرکی و پرداخت عوارض وارد انبار‌ها می‌شود، داشته باشد.
تیرداد نیوز - عبدالرضا رحمانی‌ فضلی در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: امروز در این جلسه مقرر شد که در حوزه معاملات گمرکات، گمرک دقت بیشتری را اعمال کند. آیین‌نامه‌ای در دولت مصوب شده است که مقرر شد استانداران بر اساس آن آیین‌نامه به نوعی امتیازات و شرایط مناسبی و اولویت‌هایی را برای ملوانان و برای افرادی که در امر واردات در مناطق دریایی اشتغال دارند ایجاد کنند و مانند آن آیین‌نامه اجرا شود و خلاف آن آیین‌نامه اتفاقی نیفتد.
وزیر کشور با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی دقت‌های لازم را در مسیر انتقال قاچاق داشته باشد، تصریح کرد: از قوه قضاییه درخواست شد که کالا‌هایی که به نوعی به صورت غیرقانونی و بدون برگه گمرکی و بدون پرداخت عوارض و حقوق گمرکی وارد انبار‌ها می‌شود را به دقت دنبال کند و در مجموع هر کالایی را که وارد انبار‌ها می‌شود باید شناسنامه‌دار باشد.
او ادامه داد: بعد از یک سال شاهد کاهش ورود کالا‌های قاچاق به کشور بودیم، همچنین با کاهش قیمت ارز و عدم کاهش قیمت‌ کالاهای داخلی متناسب با روند افزایش قبلی، تفاوت قیمت‌ها به گونه‌ای سودآور شده که امر قاچاق دوباره در حال تقویت شدن است.
رحمانی فضلی تصریح کرد: در جلسه امروز طرح جامعی آماده می‌شود تا موضوع ورود کالای قاچاق به صورت بین بخشی (اقتصادی- تجاری اجتماعی) پیگیری شود و این طرح در زمانبندی مناسب به اجرا درآید.

 
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: