تیرداد نیوز

کد خبر: ۵۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - 02 November 2019
رئیس نوزدهمین کنگره بین المللی بیماری‌های گوارش و کبد:
رئیس نوزدهمین کنگره بین المللی بیماری‌های گوارش و کبد، گفت: نزدیک ۳۰ درصد مردم ایران دچار بیماری‌های گوارش و کبد هستند.

تیرداد نیوز - رضا ملک زاده رئیس نوزدهمین کنگره بین‌المللی گوارش و کبد ایران در نشست خبری با اشاره به اینکه یکی از شایع‌‌ترین بیماری ها در کشور، بیماری‌های گوارش و کبد هستند،گفت: نزدیک ۳۰ درصد مردم ایران دچار درجاتی از بیماری گوارش و کبد بوده؛ ضمن اینکه باید گفت از زمان شروع این بیماری تا نشان دادن عوارض آن ممکن است ۲۰تا۳۰ طول بکشد و بیماری خاموش است.
وی با بیان اینکه ۵۰ درصد علل علل مرگ های زود رس در ایران سکته‌های قلبی و مغزی است، بیان داشت: اکثر این بیماران دچار کبد چرب نیز هستند و اگر بتوانیم کبد چرب را مراقبت و کنترل کنیم، آمار سکته‌ها را نیز می‌توانیم کم کنیم.
فوق تخصص گوارش و کبد با بیان اینکه ۲۰ درصد مردم ایران از بیماری ریفلاکس رنج می برند، افزود: موضوع دیجیتال هلث یکی از موارد مهمی است که در کنگره نوزدهم گوارش و کبد مورد بحث قرار می‌گیرد.
ملک زاده با اشاره به بیماری آی بی دی یا بیماری مزمن التهابی روده، خاطر نشان کرد مهمترین عوامل ایجاد این بیماری اسهال خونی مزمن است و بیماری است که مادام العمر بوده و همیشه باید بیمار دارو مصرف کند.
رئیس نوزدهمین کنگره بین‌المللی بیماری های گوارش و کبد ایران با اشاره به پیشرفت‌های ایران در زمینه تولید داروهای مربوط به بیماری‌های گوارش و کبد، افزود تمام داروهای موجود در دنیا که برای درمان بیماری‌های گوارش و التهاب روده مصرف می‌شود، در ایران تولید با کیفیت عالی و قیمت مناسب عرضه می‌شود.

 
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: