تیرداد نیوز

کد خبر: ۵۷۵۳۶
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - 13:17 - 18 November 2023
رئیس کمیسیون آموزش مجلس:
منادی گفت: نرم افزار‌های داخلی به نحوی ارتقا یابند که پاسخگوی نیاز دانش آموز باشند.

به گزارش تیرداد نیوز - علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به نامه خود به وزرای آموزش و پرورش و ارتباطات درخصوص مضرات استفاده دانش آموزان از فیلترشکن‌ها اظهار کرد: فضای سالم آموزش و پرورش از مهمترین نکات برای تربیت دانش آموزان کشور بوده، در شرایطی که آموزش مجازی بخش قابل توجهی از آموزش و پرورش را شامل می‌شود، برای سلامت و پاکی این فضا نیز باید سخت مراقبت کرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه شواهد حاکی از آن است که دقت و پالایش برای حفظ امنیت این فضا صورت نمی‌پذیرد و فیلتر کردن برخی نرم افزار‌ها باعث شده که دانش آموزان فیلتر شکن نصب کنند.

وی تصریح کرد: نصب فیلتر شکن اجازه ورود و دسترسی به صفحاتی را می‌دهد که برای دانش آموزان بسیار مضر و مخرب است، متاسفانه تعداد دانش آموزانی که از این فیلترشکن‌ها استفاده می‌کنند، رو به ازدیاد است که اعلام خطری جدی برای سلامت ذهن و روان آینده سازان کشور است. خطر این فیلترشکن‌ها از خود نرم افزار‌های غیرمجاز که فیلتر می‌شوند کمتر نیست.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از وزرای آموزش و پرورش و ارتباطات خواست با توجه به غیرحضوری شدن اجباری کلاس‌های درس، مخصوصا در نیمه دوم سال به دلایلی مانند آلودگی هوا دستور دهند تا نرم افزار‌های داخلی به گونه‌ای ارتقاء یابند که توانایی پاسخگویی به نیاز‌های آموزشی را فراهم کنند.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارها
پیشنهاد روز

هشدار نارنجی آلودگی هوا در 7 شهر

امروز آخرین مهلت ثبت نام کنکور

توماج صالحی دوباره بازداشت شد

سقف وام صندوق های قرض الحسنه 100 میلیون تومان شد

هنری کیسینجر وزیر خارجه پیشین آمریکا در 100 سالی درگذشت

یارانه نقدی 3 میلیون نفر در دهک 10 مجدد برقرار شد

رئیس جمهور 4 هزار و 380 واحد مسکن مهر پرند را افتتاح کرد