تیرداد نیوز

کد خبر: ۵۷۴۳۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - 15:22 - 13 November 2023
با وجود پرداخت یارانه هر ماه در روز بیستم اما این ماه یارانه برخی خانوارها به علت اختلال بانکی پرداخت نشد.

اگرچه قرار بود یارانه آبان بیستم این ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شود اما این یارانه همچنان به حساب برخی از سرپرستان خانوار واریز نشده است. پیگیری‌ها حاکی از این است که یارانه نقدی این ماه پایان این هفته یعنی در تاریخ 25 آبان به حساب سرپرستان واریز می‌شود.

در دو سال گذشته یارانه نقدی در تاریخ 20‌ام هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شد اما این ماه بسیاری از مشمولان اعلام کرده‌اند که با گذشت دو روز از این تاریخ هنوز یارانه‌ای نگرفته‌اند.

بخش مهمی از این انتقادات متوجه بانک سپه است که تعداد زیادی از مشمولانی که یارانه خود را از این بانک دریافت می‌کردند اعلام کرده‌اند که یارانه آنها واریز نشده است.

بانک سپه عدم واریز یارانه نقدی آبان ماه را تایید کرد و گفت: یارانه آبان ماه در آخر این هفته (25 یا 26 آبان) واریز می‌شود. اپراتور این بانک علت واریز نشدن یارانه آبان بانک سپه را اختلال در سیستم عنوان کرد و گفت این بانک در حال رفع مشکل است اما رفع این اختلال تا پایان این هفته زمان می‌برد.

البته بانک سپه تنها بانکی نیست که یارانه آبان را واریز نکرده است. بانک رفاه و برخی از دیگر بانک‌ها هم هنوز نتوانسته‌اند این یارانه را واریز کنند و همه آنها می‌گویند اختلال در سیستم بانکی علت بروز این مشکل است.

مشکلی که در چند ماه گذشته ادامه‌دار بوده است. چندین ماه است که در بیستم هر ماه و همزمان با تاریخ واریز یارانه‌ها سیستم‌های واریز یارانه‌ها دچار مشکل می‌شود و یارانه برخی از مشمولان با تاخیر پرداخت می‌شود. این رویه باعث انتقاد یارانه‌بگیران شده است.

«چرا همیشه موقع پرداخت سیستم ها مشکل دارن موقع دریافت مشکل ندارن؟»

«چرا از بانک ها باز خواست نمیشه بابت یارانه هایی که باید ۲۰ پرداخت میشده و هنوز پرداخت نشده »

«ماجرا چیه که چند ماهه موقع واریز یارانه‌ها بانک ها با اختلال مواجه می شن اما هیچ وقت دیگه اختلال ندارن؟»

«بانک دچار اختلال شده یا بودجه واریز یارانه کافی نیست و دارن به این بهانه یک هفته فرصت می خرن؟ نمیشه هر ماه سر تاریخ مشخص بانک دچار اختلال بشه که...»
از کجا بدانیم یارانه ما قطع نشده؟

البته سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها هم دلیل عدم واریز یارانه‌ها را اختلال در سیستم بانکی معرفی کرده و گفته اختلال در سیستم بانکی علت تاخیر در واریز یارانه بود که این مشکل تقریبا حل شد. البته همچنان برخی از مشمولان یارانه خود را به همین دلیل دریافت نکرده‌اند.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر کسی یارانه‌اش را دریافت نکرده باشد از کجا متوجه شود که از فهرست یارانه‌بگیران حذف شده یا به‌دلیل اختلال به حسابش واریز نشده است، گفت: مشمولان دریافت یارانه می‌توانند به سامانه رفاهی مراجعه کنند و در قسمت پنجره ملی هوشمند به سرویس رفاهی وارد شوند. در این مرحله با وارد کردن کد ملی سرپرست خانوار یا دریافت‌کننده یارانه، وضعیت یارانه خود را مشاهده کنند.

در این مرحله اگر یارانه مرحله۱۵۳ یعنی یارانه آبان‌ماه به حسابشان واریز و در سامانه رفاهی ثبت شده بود یعنی از دریافت یارانه حذف نشده‌اند و به‌دلیل اختلال در سیستم بانکی هنوز این مبلغ به حساب آنها وارد نشده است. سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها ادامه داد: اگر در این مرحله مشمولان متوجه حذف یارانه خود شدند یعنی در سامانه رفاهی مرحله۱۵۳ برای آنها ثبت نشده بود، می‌توانند از طریق پنجره ملی دولت هوشمند و قسمت سامانه حمایت اعتراض خود را نسبت به حذف یارانه‌شان ثبت کنند.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارها
پیشنهاد روز

هشدار نارنجی آلودگی هوا در 7 شهر

امروز آخرین مهلت ثبت نام کنکور

توماج صالحی دوباره بازداشت شد

سقف وام صندوق های قرض الحسنه 100 میلیون تومان شد

هنری کیسینجر وزیر خارجه پیشین آمریکا در 100 سالی درگذشت

یارانه نقدی 3 میلیون نفر در دهک 10 مجدد برقرار شد

رئیس جمهور 4 هزار و 380 واحد مسکن مهر پرند را افتتاح کرد