تیرداد نیوز

کد خبر: ۵۵۷۲۶
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - 15:28 - 24 May 2023
یکی از نماد ها، جلوه ها و درس های مقاومت، تبدیل کردن تهدیدها به فرصت بوده است، بارها دیده ایم که دشمن برای جبران ‏شکست خود در میدان، از طریق عملیات روانی وارد شده و با همراه کردن چهره ها و جریانات غرب گرا و یا ناآگاه تلاش ‏داشته و دارد تا شکست هایش را به پیروزی تبدیل کند!!! و از این شگرد در ایران بارها و بارها استفاده کرده است!!! ‏

تیرداد نیوز - جبهه مقاومت به دلیل کثرت پروژه‌های خود چه پروژه های در دست اقدام و یا برنامه های پیشرو و با توجه به پیچیدگی های ‏بیش از حد تحولات منطقه‌ای که بسیاری از آنها در وضعیت پایانی خود قرار دارند و چه کارهایی که برای آینده منطقه ‏داشتهو دارد فرصت آن را نداشته که درباره دست آورد های خود با جزئیات و با استفاده از ادبیات راهبردی، با مردم خویش ‏سخن بگوید و همین امر، منجر به نوعی خلاء اطلاعاتی شده که دشمن از این خلاء، بهره‌برداری کرده است، اما این هم دیری ‏نخواهد پایید و به زودی همه چیز روشن خواهد شد و کوس رسوایی دشمن و دنباله های آنها در جهان و در داخل کشور بر هر ‏کوی و برزن زده می‌شود .یکی دیگر از دستآوردهای جبهه های مقاومت جلوگیری از تشکیل نخستین کشور تروریستی تاریخ ‏در مرزهای ایران اسلامی بوده است که اگر برنامه منطقه ایران هیچ دستآوردی جز این، نمی داشت به همه هزینه هایی که ‏کرده است، می ارزید. یک لحظه چشم خود را ببندیم و تصور کنیم داعشی که تا خانقین، یعنی ۲۰ کیلومتری مرزهای غربی ‏کشور عزیزمان ایران پیشروی کرده بود، اگر می توانست و به معنای درست تر، اگر جبهه مقاومت می گذاشت که اینها، پیش ‏بیایند و تشکیل خلافت بدهند و چند سال آن را حفظ کنند و جایگاه خود را تثبیت نمایند، با چه فاجعه ای روبرو می شدیم!!! 

حضور هزاران تروریست تکفیری آموزش دیده و وحشی که اساسا مهمترین هدف شان جنگیدن با ایران و ساقط کردن نظام ‏اسلامی آن بود!!! یعنی در واقع روبرو شدن با یک ابر پروژه که خروج آن تولید صدها صدام با توحش و افسار گسیختگی ‏بیشتر و کینه های عمیق تر بود!!! 

آنگاه اگر همه ارتش های جهان هم برای درهم شکستن آنها گسیل می شدند، بعید بود از پس چنین موجوداتی که عنوان ‌‏"سربازان خلافت" را داشتند، بر می آمدند!!!

برنامه منطقه‌ای ایران چنین پروژه وحشتناک و هول انگیزی را به هم زد و چنین حکومت تروریستی را پیش از انعقاد و ‏تشکیل،در نطفه خفه کرد!!!‏

‏ آیا کسی میتواند ادعا کند اگر برنامه منطقه ای ایران و ایجاد ارتش چند میلیونی و چند ملیتی مدافعان حرم نبود نیروی دیگری ‏می توانست جلوی این دیو و هیولای وحشی و خونریز را بگیرد و آنها را به کنترل درآورد؟!!!

آیا کسی هست که جنایات آنها را نادیده بگیرد و خطر آنها را قبول نداشته باشد؟!!! ‏

بنابراین برای آگاه کردن مردم از دستآوردهای راهبردی منطقه ای این محور سراسر خیر و برکت باید از اینجا آغار کنیم تا ‏ثابت شود که مواضع و اقدامات ایران و مشخصا شخص مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای در برابر تحولات منطقه و ‏تحولاتی که بعدها به نام بهار عربی معروف و موسوم شد، کاملاً واقع بینانه بوده است، زیرا منطقه غرب آسیا منطقه ای نبوده ‏و نیست که در آن بتوان در آن به اصطلاح بعضی که جزیره ای فکر می کنند، با موضع بی‌طرفی امید عدم آسیب ناپذیری ‏داشت یا بتوان به اصطلاح با زبان و از طریق مذاکره و ایجاد ترتیبات منطقه ای مشکلات را حل کرد تا مثلا به جنگ و ‏مخاصمه کشیده نشود همچنین منطقه به گونه ای نیست که بتوان تحولات آن را در چارچوب یک یا چند کشور و به اصطلاح ‏در گوشه‌ای از آن، حبس و محدود کرد و برای بقیه یک منطقه امن درست کرد و... اصولا تحولات در هر گوشه از منطقه به ‏سرعت به همه آن سرایت می کند و همه بازیگران را در گیر می کند!!! 

کسانی که چنین تصوری دارند که می توان موضوعات خاورمیانه را با مذاکره و مصالحه و یا با گوشه گیری حل کرد (مثل ‏آنچه اصلاح طلبان برای آن استراتژی خارپشت را مطرح می‌کنند یعنی با چسبیدن به مرزهای خود یک رژیم امنیتی و کار ‏آمد ایجاد کرد) اینها قطعاً اگر خائن و وابسته به دشمن نباشند چیزی از تاریخ منطقه نیاموخته اند!!!

منهای اینکه هم کلامی آنها با آمریکا و صهیونیسم که ایران را می خواهند با طرح خارپشتی، در مرزهای خود محدود کنند ‏محل شک و تردید و یا نشانه خیانت و حداقل حماقت است.‏

از محمد علی سخاوت

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: