تیرداد نیوز

کد خبر: ۵۵۶۷۱
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 15:14 - 17 May 2023
رئیس سازمان اداری استخدامی گفت: سال‌های گذشته ساعت کار کارکنان از ۷ صبح آغاز می‌شد، اما امسال باتوجه به این‌که تغییر ساعت نداریم، در واقع عملا همان ساعت ۶ و طبق روال گذشته است.

به گزارش تیرداد نیوز - یکی از راه‌های پوشش ضعف مدیران در حل مسائل، پاک کردن صورت مسئله است. این کار در دولت فعلی جمهوری اسلامی ایران بیش ار دولت‌های پیشین مشاهده می‌شود. این ترفند در ماه‌های گرم سال بیش از پیش نمایان می‌شود. تصمیم به تغییر ساعت کار ادارات و سازمان‌های دولتی به مدت ۳ ماه، تصمیم عجیب دولت رئیسی برای پوشش ضعف دولت در تأمین مناسب برق کشور است.

تغییر ساعت کار ادارات دولتی چه زمانی است؟

ساعت کار ادارات دولتی از روز ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ شروع می‌شود و این روند تا ۳ ماه یعنی روز ۱۵ شهریور ۱۴۰۲ ادامه پیدا می‌کند.

ساعت شروع و پایان کار ادارات دولتی

ساعت شروع کار ادارات و سازمان‌های دولتی در طی این دوره ۳ ماهه از ۶ صبح آغاز می‌شود. ساعت پایان کار ادارات و سازمان‌های دولتی هم در بازه ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور ساعت ۱۳ یا همان یک بعد ازظهر خواهد بود.

چه ادارات و سازمان‌هایی شامل تغییر ساعت می‌شوند؟

بر اساس اعلام رئیس سازمان اداری استخدامی کشور و همچنین سخنگوی دولتی سازمان‌ها و ادارات دولتی کل کشور شامل تغییر ساعت کار ادارات خواهند شد. یعنی ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ تا ۱۵ شهریور ۱۴۰۲تمام ادارات و سازمان‌های دولتی سراسر کشور طی ساعات ۶ تا ۱۳ دایر خواهند بود.

البته مانند سال گذشته بخش‌های امدادی و اورژانسی شامل این ساعت کار نخواهند شد.

ساعت کار بانک‌ها در این مدت نیز هنوز مشخص نشده است.

چرا از ۱۵ خرداد

بر اساس اعلام رئیس سازمان اداری استخدامی، تغییر ساعت کار ادارات دولتی که قرار بود از اول خرداد ۱۴۰۲ از ۶ تا ۱۳ باشد به خاطر فغالیت بیشتر مدارس تا نیمه خرداد، از ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ شروع خواهد شد.

چرا تغییر ساعت کار؟

بر اساس اعلام رئیس سازمان اداری استخدامی، در دنیا مطالعاتی برای هماهنگی ساعت کار با آفتاب انجام شده است.

این در حالی است که مجلس، شورای نگهبان و دولت اعتقادی به این قضیه نداشتند و با تصویب طرحی در مجلس تغییر ساعت تابستانی در کشور را لغو کردند. کاری که سبب افرایش چند برابری استفاده از برق در فصل تابستان خواهد شد.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: