تیرداد نیوز

کد خبر: ۴۷۶۷۵
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۱ - 16:50 - 20 July 2022
کلهر:
معاون وزیر ورزش و جوانان از افزایش تعداد تماشاگران ایرانی در هر مسابقه جام‌جهانی خبر داد و گفت: این سهمیه برای هر بازی به هفت هزار نفر رسید.

به گزارش تیرداد نیوز، چهل‌وپنجمین نشست کمیسیون فرهنگی و تربیت بدنی و ورزش کشور صبح امروز (چهارشنبه) در محل سالن جلسات وزارت ورزش و جوانان به ریاست سینا کلهر معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی و با حضور معاون امور ورزش بانوان و دیگر اعضای کمیسیون برگزار شد.

این نشست به منظور بررسی و تبادل نظر پیرامون برنامه‌ها و اقدامات فرهنگی ویژه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، پیش‌نویس آیین‌نامه کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی فدراسیون‌های ورزشی، پیش‌نویس دستورالعمل ورود خانواده‌ها به ورزشگاه‌ها و بررسی پیش‌نویس آیین‌نامه ستاد ساماندهی امور فرهنگی ورزش در استان‌ها، با هدف هم‌افزایی فعالیت‌های دستگاه‌ها در اجرای برنامه‌های حوزه فرهنگی ورزش و تعیین ساز و کار اجرای برنامه‌های فوق تشکیل شد.

سینا کلهر در ابتدای این نشست اظهار داشت: جلسات کمیسیون فرهنگی ورزش، طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور برگزار می‌شود. از این رو، دستورالعمل‌های تعیین شده در این نشست برای همه سازمان‌های عضو لازم‌الاجراست و می‌بایست مورد توجه همه دوستان حاضر در جلسه باشد. آنچه که در کمیسیون فرهنگی مصوب می‌شود، به امضای وزیر ورزش و جوانان می‌رسد و در شأن شورای عالی انقلاب فرهنگی است. در خصوص اجرایی شدن مصوبات کمیسیون فرهنگی، همانند مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی بعضاً با مشکلاتی مواجه هستیم که سعی کردیم این دغدغه‌ها در دستورالعمل‌های جدید کمیسیون رفع شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: اساسنامه جدید فدراسیون‌ها در آخرین روزهای دولت قبل، به تصویب شورای نگهبان رسید و به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ شد که طی آن، فدراسیون‌ها نهاد عمومی غیردولتی مستقل هستند.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های فرهنگی مناسبتی- مشارکتی فدراسیون‌های ورزشی و ادارات کل ورزش و جوانان استان تاکید کرد: در مدت مسئولیتم سعی شده است این‌گونه برنامه‌ها به بهترین نحو و با مشارکت حداکثری برگزار شود که در این بین با کم‌کاری کمیته‌های فرهنگی برخی فدراسیون‌های ورزشی مواجه بوده‌ایم.

کلهر همچنین با اشاره به پیوست فرهنگی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و اقدامات انجام شده در این راستا گفت: مسئله جام‌جهانی موضوع بسیار مهمی است و سعی داریم برنامه‌های فرهنگی در نظر گرفته شده را در ۲ بخش داخلی و خارجی، در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی و قبل از آن برگزار کنیم. هدف ما، توجه به فضای عمومی جامعه و انتظارات مردم از تیم ملی و حمایت لازم از تیم ملی فوتبال است.

معاون وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: در دو سفر به دوحه قطر برای پیگیری و هماهنگی برنامه‌های مربوط به مسابقات جام جهانی، طی رایزنی و جلسات برگزار شده این امکان میسر شد که سهمیه در نظر گرفته شده ۳ هزار و ۲۰۰ نفری فیفا در هر بازی برای تماشاگران ایرانی، به هفت هزار نفر برای هر بازی رسانده شود. هر چند که ایده‌آل برای ما این بود که در هر بازی، ۱۰ هزار تماشاگر ایرانی حضور داشته باشد.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های ما، اقامت تماشاگران ایرانی در قطر است که می‌بایست برای هر شب هزینه گزافی را پرداخت کنند. در این خصوص به دنبال این هستیم که تماشاگران بتوانند ویزای یک روزه بگیرند و بعد از اتمام بازی به کشور بازگردند. برنامه‌ای تدارک دیده شده که لیدرها برای حضور در جام جهانی سازماندهی شوند و آموزش های فرهنگی لازم را ببینند. بین ۱۵ تا ۲۰ لیدر به این مسابقات اعزام خواهند شد.

کلهر خاطرنشان کرد: انجام فعالیت‌های فرهنگی خارج از ورزشگاه بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود و وزارت ورزش و جوانان، اقدامات فرهنگی داخل ورزشگاه را پوشش خواهد داد. بیشتر اقدامات در نظر گرفته شده از جمله فروش بلیت و تهیه لباس هواداری انجام شده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
دنیای خودرو ادامه>>
کوچه باغ فرهنگ و تاریخ
انتشار ۲ قطعه موسیقی با اشعاری از وحشی بافقی و صائب تبریزی

انتشار ۲ قطعه موسیقی با اشعاری از وحشی بافقی و صائب تبریزی

جزئیات برگزاری پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی مشخص شد

جزئیات برگزاری پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی مشخص شد

فیلمساز ایرانی برنده جایزه جشنواره کارلووی واری شد

فیلمساز ایرانی برنده جایزه جشنواره کارلووی واری شد

انتشار کتابی با بررسی نظریه فیلم نامه های اصغر فرهادی

انتشار کتابی با بررسی نظریه فیلم نامه های اصغر فرهادی

در حال رفع موانع کتاب باز هستیم

در حال رفع موانع کتاب باز هستیم

چرا عباس کیارستمی عضویت در آکادمی اسکار را نپذیرفت

چرا عباس کیارستمی عضویت در آکادمی اسکار را نپذیرفت