تیرداد نیوز

کد خبر: ۴۳۳۶۷
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - 21:18 - 27 February 2022
اکثر افراد نسبت به پوشیدن لباس زیر عادت دارند آن را به مثابه ی نفس کشیدن حیاتی بر می شمارند. عدم پوشیدن لباس زیر مزیت های گسترده ای را به همراه دارد.

به گزارش تیرداد نیوز ،مهم ترین مزیت نپوشیدن لباس زیر، کاهش احتمال رفلاکس اسید است.

1. کاهش رفلاکس اسید
لباس های تنگ و چسبان به ویژه شورت، در تحمیل فشار به بدن نقش دارند. لباس زیر می تواند با هدایت شکم به سمت بالا، معده را تحت فشار قرار دهد و فرد را مستعد رفلاکس اسید نماید. بدین ترتیب عارضه سوزش سردل شکل بگیرد.

بهتر است بدانید بزرگسالان در رده سنی 20 الی 30 سال در مقایسه با سایر افراد بیشتر مستعد رفلاکس اسید هستند. بهترین روش برای کاهش رفلاکس اسید معده، اجتناب از پوشیدن لباس زیر است.

2. کاهش احتمال ابتلا به عفونت های قارچی

به طور کلی بالغ بر 20 درصد از زنان به یک نوع باکتری به نام کاندیدا مبتلا هستند. جالب است بدانید اکثر مبتلایان به کاندیدا عمدتا فاقد نشانه های عفونت می باشند.

لباس های زیر متشکل از پنبه هستند. پنبه با جذف رطوبت، زمینه ساز مکان رشذ باکتری های گوناگون است.

بدین ترتیب با نپوشیدن لباس زیر می توانید احتمال ابتلا به عفونت را به طرز چشمگیری کاهش دهید.

3. کاهش بوهای نامطبوع

اکثر افراد در محل قرارگیری لباس زیر دچار تعریق می شوند. رطوبت ناشی از تعریق به وسیله لباس زیر جذب می گردد و زمینه ساز شکل گیری بوهای نامطبوع می شود.

بهتر است بدانید با نپوشیدن لباس زیر، تعریق در ناحیه تناسلی تبخیر می گردد و میزان بو کاهش پیدا می کند.

ناحیه تناسلی به ویژه بکینی متشکل از بافت هایی ظریف است. از آنجایی که لباس های زیر عمدتا از مواد مصنوعی ساخته می شوند، می توانند زمینه ساز تحریک، ایجاد عفونت و آسیب به ناحیه تناسلی شوند.

شما می توانید با اجتناب از پوشیدن لباس زیر با کاهش میزان تحریک، احتمال تداخل آسیب به ناحیه تناسلی را کاهش دهید.

4. کاهش حساسیت و آلرژی در ناحیه تناسلی

ممکن است لباس زیر به ویژه شورت، دارای مواد شیمیایی، رنگ و پارچه مصنوعی باشد. مواد شیمیایی موجود در لباس زیر می توانند در سطح پوست واکنش های آلرژیک شکل دهند و به صورت تحریک، تاول، بثورات و برآمدگی بروز نمایند.

موضوع کاهش احتمال حساسیت و واکنش های آلرژیک با دوری از پوشیدن لباس زیر در آقایان نیز صادق است. این امر در کاهش احتمال عفونت و خارش در ناحیه تناسلی نقش چشمگیری دارد و می تواند در حفظ سلامت سیستم تولید مثل کمک شایانی کند.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
دنیای خودرو ادامه>>