تیرداد نیوز

کد خبر: ۴۳۳۴۸
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - 17:58 - 27 February 2022
در مراسمی از کتاب «راهنمای گردشگری تهران، ری و شمیران» رونمایی شد.

تیرداد نیوز - تهران با قدمت ۲۳۶ ساله‌ خود، مرکز عمده‌ترین تحولات تاریخی، فرهنگی و اجتماعی کشور بوده است. پایتخت هم برای تهرانی‌ها و هم برای سایر استان‌ها یکی از بهترین و متنوع‌ترین سوژه‌های گردشگری است که کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در این راستا و با هدف معرفی جاذبه های تهران، به تازگی از کتاب «راهنمای گردشگری تهران، ری و شمیران» رونمایی شد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در بازدید از موزه آبگینه و سفالینه از کتاب «راهنمای گردشگری تهران، ری و شمیران» رونمایی کرد. ضرغامی در این مکان بیان کرد: متاسفانه خود تهرانی‌ها هم بسیاری از نقاط دیدنی و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی را نمی‌شناسند و این یک خلأ مهم در حوزه گردشگری است.

حالا، پرهام جانفشان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران و همکارانش، کتاب "راهنمای گردشگری تهران، ری و شمیران" را طراحی و چاپ کرده اند.

برجستگی مهم این کتاب مهندسی بسیار خوبی است که روی مسیر‌های مختلف گردشگری انجام شده است. اگر بخواهید تعداد زیادی از آثار را در تهران ببینید از روی این کتاب می‌توانید، یک مسیر را انتخاب کنید و بازدید کنید که باعث صرفه‌جویی وقت می‌شود؛ همچنین هارمونی و هماهنگی مناطق را به خوبی می‌توانید حس کنید.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به فرصت مناسب تهران گردی در ایام نوروز، بیان کرد که در تعطیلات نوروز با توجه به این که تهران خلوت است فرصت خوبی برای بازدید از آثار تاریخی این شهر است. مردم می‌توانند با استفاده از این کتاب تهران‌گردی کنند.

کتاب راهنمای گردشگری تهران، ری و شمیران

گفتنی است کتاب «راهنمای گردشگری تهران، ری و شمیران»، هشت مسیر پیاده گردشگری در بافت تاریخی تهران، مسیر راسته‌های بازار تهران، چهار محور خیابان ولیعصر، مرکز شهر، سید خندان، غرب، محور گردشگری زیارتی سیاحتی شهر ری، سه مسیر پیاده گردشگری در شمیران و مسیر‌های کوهپیمایی تهران را روایت می‌کند.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
کوچه باغ فرهنگ و تاریخ