تیرداد نیوز

کد خبر: ۴۱۹۷۰
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - 14:21 - 27 January 2022
معاون وزیر بهداشت:
معاون درمان وزیر بهداشت در جریان بازدید چهارشنبه شب خود از بخش‌های مختلف بیمارستان امام صادق (ع) میبد یزد ، با اشاره به پر بودن بخش آی سی یو بیمارستان‌های میبد و اردکان گفت: پیک شدیدی را در سه هفته آینده تجربه خواهیم کرد.

به گزارش تیرداد نیوز  - سعید کریمی اظهار داشت در صورت تداوم وضعیت کنونی شاهد افزایش ابتلا و مرگ و میر کرونایی خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه پیک سویه اومیکرون به صورت آسانسوری در حال بالا رفتن است ، افزود: سرایت این سویه شدید بوده و بیمارستان‌ها باید دستگاه‌های اکسیژن ، ونتیلاتور و همچنین دارو به میزان کافی فراهم کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به امکانات مطلوب بیمارستان‌های میبد و اردکان تصریح کرد: تنها نگرانی ما رعایت نشدن دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم است و اگر شرایط بدین منوال ادامه یابد در هفته‌های آتی شاهد افزایش آمار بستری و مرگ کرونایی خواهیم بود.

کریمی بر لزوم اهتمام مردم به واکسیناسیون تأکید کرد و ادامه داد: مقاومت در برابر اومیکرون با تزریق دز اول و دوم فقط ۱۰ درصد است، اما دز سوم سبب می‌شود تا مقاومت در برابر این سویه به ۸۰ درصد برسد.

نماینده تفت و میبد هم گفت: حضور نیمه شب معاون درمان نشان می‌دهد که نباید نگران خدمت رسانی به بیماران باشیم.

سید جلیل میرمحمدی با اشاره به مشکل بیمارستان این شهر در زمینه نیروهای متخصص عفونی، ارتوپد و چشم افزود: امیدواریم این مشکل با وعده معاون وزیر حل شود؛ همچنین تکمیل و تجهیز طرح‌های درمانی در انتظار کمک وزارت بهداشت است و انتظار داریم در این زمینه نیز شاهد یاری وزارتخانه باشیم.

اکنون شهرستان اردکان استان یزد در وضعیت قرمز و پنج شهرستان هم به رنگ نارنجی در آمدند و به همین دلیل مدارس این شهرستان ها از دیروز تا آخر هفته اینده تعطیل شدند.

تعداد مراجعه کنندگان سرپایی به مراکز درمانی استان یزد چهار برابر و بستری ها ۱.۵ برابر شده و تعداد پذیرش در بخش های آی سی یوی استان هم ۳۰ درصد افزایش یافته است.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
دنیای خودرو ادامه>>