تیرداد نیوز

کد خبر: ۴۱۶۳۸
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - 15:30 - 25 May 2023
راه فرار از کسر مبلغ قرارداد با انشای متن
فدراسیون فوتبال در قانون جدید اعلام کرده پرداخت پاداش یا مبالغ تشویقی ممنوع است.
پاداش ممنوع شد

تیرداد نیوز - فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ امروز قوانین جدیدی را که در فصل ۰۳-۱۴۰۲ باید توسط باشگاه‌ها و به‌ویژه تیم‌های لیگ برتر و لیگ یک اجرا شود منتشر کرد؛ مواردی که بعضا عجیب و قابل انتقاد است.

طی سالیان اخیر همواره پرداخت پاداش برد برای اعضای تیم‌ها و همچنین صعود (برای دسته‌های پایین‌تر) یا راهیابی به لیگ قهرمانان آسیا، توسط باشگاه‌ها انجام می‌شد و انجام این کار، انگیزه بازیکنان، مربیان و عوامل تیم‌ها را برای یک بازی خاص بیشتر می‌کرد، ولی حالا فدراسیون در اقدامی عجیب به مقابله با این مسئله پرداخته است!

پاداش کسب پیروزی (که مبلغ بالایی نیست) یک عرف در فوتبال محسوب می‌شود و شاید برای بازیکنان رقم قابل توجهی در پایان فصل نباشد، اما انگیزه آنها برای برد در بازی‌ها را بیشتر می‌کند و از سوی دیگر برای مربیان و دیگر عوامل تیم‌ها ازجمله کادر پزشکی، رسانه‌ای، تدارکات و... قابل توجه است.

حالا در یک بند از قانون جدید فدراسیون فوتبال آمده: «فقط قراردادهای به ثبت رسیده معتبر هستند و باشگاه‌ها موظف به ادای تعهدات مالی به طرف مقابل، نسبت به مواردی هستند که در قرارداد یا الحاقیه‌های به ثبت رسیده در سازمان لیگ فوتبال درج و تصریح گردیده است.»

در ادامه این قانون تاکید شده: «پرداخت هرگونه وجوه خارج از قرارداد، تحت عناوینی مانند پاداش برد یا صعود یا هرگونه مبالغ تشویقی یا ارایه خدمات رفاهی دیگر با هر نام و عنوان که در قراردادها درج نشده باشد، ممنوع بوده و در صورت پرداخت، قابل محاسبه به‌عنوان وجوه قراردادی است.»

حال در این شرایط، بازیکنان، مربیان و دیگر عوامل تیم‌ها در صورتی که می‌خواهند در پایان فصل با کسر قراردادشان در صورت دریافت پاداش در طول فصل مواجه نشوند، لازم است پیش از شروع لیگ و در زمان عقد قرارداد، دریافت پاداش مصوب باشگاه یا سرمربی را در متن قراردادشان بیاورند تا دچار مشکل نشوند.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
دنیای خودرو ادامه>>