تیرداد نیوز

کد خبر: ۴۰۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - 18:07 - 13 July 2019
سخنگوی سازمان ثبت‌احوال مطرح کرد؛
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره آخرین وضعیت صدور کارت‌ های ملی‌ هوشمند گفت: ماهانه بیش از ۴۰۰ هزار نفر برای ثبت نام کارت ملی هوشمند مراجعه می‌کنند و ما شاهد صعود روند تکمیل ثبت نام هستیم.

تیرداد نیوز - سیف الله ابوترابی در این باره اظهار کرد: تولیت آستان حضرت معصومه (ص) در قم قبل از ولادت حضرت معصومه از ما درخواست کرد تا نوزادانی که در این روز به دنیا آمدند و نام معصومه و مشابه اش برای آنان انتخاب کردند، اعلام کنیم تا هدیه‌ای برای آنان ارسال شود.
وی افزود: همچنین برای کلیه کسانی که در دهه کرامت سال ۹۷ به دنیا آمدند و نام آن‌ها معصومه یا القاب مشابه آن بوده است به قید قرعه هدیه‌ای به ۱۵ آنان داده می‌شود.
سخنگوی سازمان ثبت احوال با بیان اینکه در سال ۹۷ سه هزار و ۷۱۰ نفر نوزاد دختر اسمشان معصومه و القاب مشابه بود، گفت: در دهه کرامت سال ۹۶، ۳۸۵ نفر و در سه ماه اول سال ۹۸، ۷۵۴ نفر از هموطنان نام فرزندان خود را معصومه و یا القاب آن گذاشتند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: همچنین در سه ماه اول سال ۹۸ فروانی نام رضا بیش از ۷ هزارو ۴۴۰ هزار نفر  و در سال ۹۷، ۳۷ هزار و ۹۴۳ نفر بود.
وی در پاسخ به سوال آخرین وضعیت کارت ملی‌های هوشمند، عنوان کرد: کارت تولید داخل به مراحل تولید رسیده و در چرخه صدور قرار گرفته است.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: امیدواریم مراکزی که متولی این بخش هستند بتوانند در ۶ ماه اول سال پاسخگوی افرادی که سال گذشته برای کارت ملی هوشمند ثبت نام کردند، باشند.
ابوترابی مطرح کرد: مردم هر انتقادی در خصوص کارت ملی هوشمند داشتند باشند حق دارند و انتقادشان به جاست.
وی بیان کرد: در گذشته، چون کارت وارد می‌شد مشکلی نبود، اما اکنون متولی تولید کارت داخل چاپخانه دولتی و مردم نیز نگاهشان به ثبت احوال است.
ابوترابی با بیان اینکه آخر سال ۹۸ پایان پروژه کارت ملی هوشمند است، خاطر نشان کرد: ماهانه بیش از ۴۰۰ هزار نفر برای ثبت نام مراجعه می‌کنند و ما شاهد صعود روند تکمیل ثبت نام هستیم.
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
دنیای خودرو ادامه>>