تیرداد نیوز

کد خبر: ۳۹
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - 15:20 - 25 June 2019
نظافتچی سارق که در سایت‌های اینترنتی آگهی رایگان تبلیغ و از منازل شهروندان تهرانی سرقت می‌کرد، بالاخره توسط تیم عملیات کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد شناسایی و دستگیر شد.
 
دستگیری نظافتچی سارق با عملیات پیچیده پلیسی
تیرداد نیوز، رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد گفت: از مدت دو ماه پیش شکایت‌هایی مشابه مبنی بر سرقت یک نظافتچی از خانه‌هایی که صاحبان آن مراقبت‌های لازم را حین نظافت از خانه شان توسط این فرد به عمل نیاورده بودند به این کلانتری اعلام می‌شد.
با توجه به شدت گرفتن شکایت ها، تیم عملیات کلانتری وارد عمل شد و بعد از انجام عملیات‌های فنی و پیچیده تعداد ۱۷ آدرس متفاوت از متهم پرونده به دست آورد که در بررسی‌های بیشتر مشخص شد تمامی این آدرس‌ها تغییر کرده و متهم که در سرقت هایش حرفه‌ای عمل می‌کرد، همچنان سرقت هایش را ادامه می‌دهد.
در یکی از این سرقت‌ها که فیلم‌های آن نیز موجود است مشخص شد سارق بعد از ورود به خانه ای، با توجه به شناختی که به خانه‌های شهروندان داشته است، به سراغ اتاق خواب رفته و با گشتن آنجا به طلا‌ها و پول‌های مالباختگان دسترسی پیدا می‌کرد و حتی اگر در گاوصندوقی هم طلا نگهداری می‌شد، خیلی سریع سارق به کلید آن گاوصندوق که معمولا در اتاق خواب موجود بود، دسترسی پیدا و سرقت می‌کرد.
در ادامه تجسس‌های پلیسی شرکت‌هایی که این فرد از آن طریق به درج آگهی در سایت‌های اینترنتی کرده بود، مورد شناسایی قرار گرفتند که این افراد نیز مدعی بودند، متهم بعد از انجام چند کار با این شرکت‌ها دیگر به تماس هایشان پاسخ نداده و بعد از مدتی نیز گوشی اش را خاموش کرده است.
همچنان تحقیقات پلیسی جریان داشت تا در آخرین سرقت آقایی جوان که صاحب شرکت نظافتی بود به کلانتری مراجعه و عنوان داشت روز جاری این متهم را به یک سالن برای نظافت برده بود که او از خود صاحب شرکت گوشی اش را سرقت و از محل متواری می‌شود.
در آخرین مرحله از تحقیقات، بالاخره آدرس واقعی متهم با پایش‌های خاص به دست آمد که ماموران عملیات کلانتری سریعا وارد عمل شدند و متهم را که به همراه همسر و فرزندش در آن خانه زندگی می‌کرد دستگیر کردند و به کلانتری دلالت دادند.
متهم که با توجه به مدارک موجود در پرونده چاره‌ای جز اعتراف نداشت عنوان داشت: بیش از سه ماه بود که از زندان آزاد شده بودم و با توجه به اینکه در زندان برای آزاد شدن مجبور به قرض گرفتن از مردم شده بودم و باید همه آن پول‌ها را پس می‌دادم، تصمیم گرفتم حدودا سی میلیون تومان سرقت و به فردی که آن پول را به من قرض داده بود پس بدهم.
سرهنگ علی آقا کارخانه سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری پایتخت با اعلام این خبر به مردم هشدار داد جز از شرکت‌های معتبر درخواست نیرو‌های نظافتی نکنند و در صورت امکان در تمام مراحل انجام نظافت یکی از اعضای خانه برای نظارت بر کار نظافتچی حضور داشته باشند.
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
دنیای خودرو ادامه>>