تیرداد نیوز

کد خبر: ۳۸۸۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - 05 October 2019
«یکی بود یکی نبود» ساخته مهین جواهریان که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده‌، برنده جایزه «سپنتا» بهترین انیمیشن جشنواره فیلم‌های ایرانی «سانفرانسیسکو» آمریکا شد.
تیرداد نیوز - به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، دوازدهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو طی روزهای ششم و هفتم مهرماه ۹۸ در آمریکا برگزار شد و «یکی بود یکی نبود» به کارگردانی مهین جواهریان، موفق به دریافت نشان سپنتا بهترین انیمیشن این رویداد سینمایی شد.
این جشنواره به منظور نمایش بهترین فیلم‌های انیمیشن، مستند و سینمایی ایرانی، هر سال در شهر سانفرانسیسکو آمریکا برگزار ‌شده و به بهترین فیلم هر بخش، جایزه سپنتا اهدا می‌شود.
فیلم‌های انیمیشن «سیم ششم» ساخته بهرام عظیمی و «یک نفر» به کارگردانی محبوبه کلایی هم از دیگر آثار تولیدی این «مرکز» در بخش مسابقه جشنواره فیلم‌های ایرانی «سانفرانسیسکو» آمریکا بودند.
گفتنی است: در انیمیشن موزیکال «یکی بود، یکی نبود» مادری برای کودکش قصه می‌گوید و در قالب ترانه‌های فولکلور، راه و رسم زندگی را به او می‌آموزد.
مهین جواهریان هدف از ساخت این فیلم انیمیشن را نهادینه کردن فرهنگ غنی کشورمان در ذهن مخاطب معرفی کرد و توضیح داد: فرهنگسازی یکی از مهمترین وظایف هر فرد یا مرکز فرهنگی است و کار کردن در حیطه‌ ادبیات، گرافیک و موسیقی سرزمینمان تلاش بسیار می‌طلبد.
وی افزود: من سال‌هاست با استفاده از ترانه‌های زیبای فولکلور در قالب انیمیشن، سعی در حفظ و نهادینه کردن فرهنگ غنی کشورمان در ذهن مخاطب اعم از بزرگ و کوچک دارم. انیمیشن «یکی بود، یکی نبود» هم حاصل بخشی از این تلاش است.
عوامل تولید انیمیشن «یکی بود، یکی نبود» عبارتند از: نویسنده، کارگردان، تهیه‌کننده: مهین جواهریان، دستیار کارگردان و انیماتور: سمانه فضل‌الله اسدی، صدابردار: امیر اکبرشاهی، صداگذار: چنگیز صیاد، موسیقی: مریم چالش، تدوینگر: محمد ناصری، گویندگان: محمدرضا علیمردانی، آترین امینی، وارش قوامی، محصول: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.


مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: