تیرداد نیوز

کد خبر: ۳۸۴۰
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - 01 October 2019
پروژه موسوم به Valkyrie Project مربوط به یک قایق غول پیکر با تجهیزات و امکانات تفریحی غیرقابل تصور است که بیش از ۲۲۹ متر طول داشته و می تواند بزرگ ترین قایق تفریحی آینده باشد.

تیردادنیوز -هر وقت که فکر می کنیم طرح های مربوط به کشتی ها و قایق های تفریحی دیگر از این بزرگ تر و حیرت انگیزتر نمی توانند باشند، تمامی تصورات ما با یک طراحی منحصربفرد تازه بهم می ریزد. پروژه موسوم به «Valkyrie Project» مربوط به یک قایق غول پیکر با تجهیزات و امکانات تفریحی غیرقابل تصور است که بیش از ۲۲۹ متر طول داشته و می تواند بزرگ ترین قایق تفریحی آینده باشد. اما دوست داشتنی ترین بخش از این پروژه این است که برای سوار شدن به آن نیاز نیست حتما! میلیاردر باشید. قایق تفریحی «والکایری» طرحی از چول هان پارک، از طراحان ارشد موسسه طراحی و معماری  Latitude Yachts در لیتوانی است. وی درباره طراحی خود چنین می گوید: من می خواستم یک قایق تفریحی با ظاهر منحصربفرد بسازم که در میان ناوگانی از قایق های مشابه به چشم بیاید.

والکایری مرکز تفریحی شناور و بزرگ ترین قایق تفریحی جهان آینده

این طراحی مفهومی از این طراح کره ای، شامل یک کازینوی شناور، سالن نمایش، نمایشگاه هنری و یک سالن بزرگ برای برگزاری جشن و مراسم است که ورود به آن برای عموم آزاد خواهد بود. پارک می گوید: «اغلب افراد فکر می کنند که سوپر قایق های تفریحی، دارایی هایی مختص میلیاردرها هستند که از آن برای به نمایش گذاشتن ثروت خود استفاده می کنند اما چنین مرکز تفریحی، در اصل یک ساختار معماری شناور است که مورد استفاده عموم مردم قرار می گیرد». در صورت ساخته شدن، این قایق تفریحی غول پیکر، براحتی می تواند جایگزین بزرگ ترین قایق تفریحی کنونی جهان شود. بزرگ ترین قایق تفریحی حال حاضر جهان «اعظم» نام دارد که ۱۸۰ متر طول داشته و متعلق به خلیفه بن زاید آل نهیان، امیر امارات متحده عربی است.

والکایری مرکز تفریحی شناور و بزرگ ترین قایق تفریحی جهان آینده

 

طراحی جذاب و منحصربفرد

والکایری مرکز تفریحی شناور و بزرگ ترین قایق تفریحی جهان آینده

پارک هنگامی که در حال گذراندن دوره کارشناسی ارشد خود در کالج هنر سلطنتی در لندن بود به ایده ساخت قایق «والکایری» دست یافت. بدین ترتیب وی طراحی این قایق را به عنوان تز پایانی خود در نظر گرفت و با کمک کمپانی قایق سازی Palmer Johnson Yachts در موناکو که پارک را استخدام کرده بود شروع به طراحی پروژه جاه طلبانه و منحصربفرد خود کرد. طراحی «والکایری» طوری است که در سرعت های بالا اصطلاک کمتری با سطح آب داشته و همزمان از ثبات بیشتری برخوردار است. این قایق تفریحی می تواند ۵۲ مهمان را در ۲۶ کابین خود جای دهد و علاوه بر ۹۲ خدمه در ۴۶ کابین، می تواند مهمانان بیشتری را در طول روز به خود جلب کند.

والکایری مرکز تفریحی شناور و بزرگ ترین قایق تفریحی جهان آینده

مصالح اصلی مورد استفاده در ساخت این قایق غول پیرک، آلومینیوم و فولاد در کنار ابرسازه ای از فیبر کربن خواهند بود. این قایق ت فریحی هنوز در مرحله طراحی قرار دارد اما پارک بر این باور است که بزودی به واقعیتی در روی دریا تبدیل خواهد شد. البته ساخت «والکایری» به این راحتی ها نخواهد بود زیرا هزینه ساخت آن نزدیک به ۸۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

والکایری مرکز تفریحی شناور و بزرگ ترین قایق تفریحی جهان آینده

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: