تیرداد نیوز

کد خبر: ۳۸۳۰
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - 01 October 2019
سند ملی سالمندان پس از تدوین یکساله از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به دستگاه‌ها و نهادهای عضو شورای ملی سالمندان ابلاغ شد.
تیرداد نیوز - به گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور، سند ملی سالمندان با مشارکت دستگاه های ذی‌نفع و طی جلسات متعدد در طی یک سال گذشته با محوریت سازمان برنامه و بودجه تدوین شده است.
این سند، امروز که مصادف با روز جهانی سالمندان است طی مراسمی در برج میلاد با حضور وزرای بهداشت و درمان و رفاه و تأمین اجتماعی رونمایی شد.
 سند ملی سالمندان با همکاری سازمان بهزیستی به عنوان متولی شورای ملی سالمندان، سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت به عنوان متولیان این حوزه نوشته شده است. 
این سند منجر به هم راستایی و هم افزایی بین سازمان‌ها و دستگاه‌های ذی ربط از جمله، وزارتخانه های بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شهرداری تهران، سازمان بهزیستی و سازمان‌های مردم نهاد در حوزه سالمندان شده و نقطه عطفی برای خدمت رسانی دقیق، علمی و بهتر به سالمندان محسوب می‌شود و با درنظرگرفتن وضعیت سیمای سلامت سالمندان بسیار کمک کننده است.
براساس این سند در حوزه سلامت، حوزه‌های رفاه سالمندان، سلامت جسمی و روانی پوشش داده می‌شود؛ ضمن اینکه در حوزه رفاه نیز موضوع هایی مانند اشتغال، معیشت و حمایت‌هایی که باید از سالمندان صورت گیرد، مورد توجه قرار می‌گیرد.

 
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: