تیرداد نیوز

کد خبر: ۳۸۰۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - 30 September 2019
دونده آمریکایی زن با کسب دوازدهمین مدال طلای خود در رقابت‌های قهرمانی جهان، رکورد «یوسین بولت» سریع‌ترین دونده جهان را از حیث بیشترین مدال طلا شکست.
تیرداد نیوز - این مدال نخستین طلای «آلیسون فلیکس» به عنوان یک مادر بود؛ دختر وی نوامبر سال گذشته متولد شد و بازگشت فلیکس به پیست دوومیدانی پس از عمل سزارین اورژانسی به یک ماجراجویی احساسی همراه با مدال طلا منتهی شد.
فلیکس ۳۳ ساله عضو تیم ملی چهار نفره آمریکا در بخش ترکیبی ۴ در ۴۰۰ متر امدادی بود؛ (این ماده قرار است در المپیک ۲۰۲۰ توکیو برای نخستین بار به فهرست رویدادهای المپیکی اضافه شود.)
فلیکس با ۱۷ مدال در حال حاضر رکورددار بیشترین مدال رقابت‌های قهرمانی جهان چه در بخش زنان و چه در بخش مردان است؛ پیش‌تر بولت با ۱۱ مدال طلا پرافتخارترین دونده جهان محسوب می‌شد.
در این رقابت‌ها فلیکس به همراه «ویل لندن»، «کورتنی اوکولو» و «مایکل چری» با ثبت رکورد جهانی ۳:۰۹:۳۴ و ۲ ثانیه ۴۴ صدم ثانیه اختلاف نسبت به تیم جامائیکا، مدال طلا را به گردن آویختند.
انتظار می‌رود او در المپیک تابستان سال آینده در توکیو پنجمین حضور خود را در این رویداد بزرگ تجربه کند؛ افتخاری که وی را از این حیث نیز به مسن‌ترین شرکت کننده (در هر ۲ بخش زنان و مردان) بدل خواهد کرد.
 
 
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: