تیرداد نیوز

کد خبر: ۳۷۵۱
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - 29 September 2019
مدیر مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی پارک علم و فناوری خراسان:
مدیر مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی پارک علم و فناوری خراسان با اشاره به تعریف صحیح استارتاپ، گفت: استارتاپ نیاز را به تقاضا تبدیل می‌کند و به سراغ رفع آن با روش‌های جدید می‌رود.
تیرداد نیوز - جاوید عربشاهی  در نشستی خبری نقش استارتاپ در توسعه کسب و کارهای دانشجویی در محل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران، عنوان کرد: اکنون دانشجو ناچار به تولید شغل و رفتن به سمت استارتاپ است بنابراین باید در زمان تحصیل، تبدیل ایده به ثروت و کار تیمی را تجربه کند و خود را در فضای فراتر از ریسک پذیری قرار دهد.
به اعتقاد وی با اینکه دانشگاه‌ها به سمت نسل سوم پیش می‌روند اما هنوز ساختار سنتی دارند و نتوانسته‌اند دانشجو را به فضای کارگاهی و آزمایشگاهی سوق دهند.
عربشاهی اظهار داشت: دانشجویان ورودی دانشگاه‌ها علاقه به جذب در دستگاه‌های دولتی دارند و توجه زیادی به خلق فناوری ندارند اما با وجود پارک ها تا حدودی توانسته ایم علم را به فناوری تبدیل کنیم، در پارک و مراکز رشد دانشجو به مدت سه سال در فضای کسب و کار و بازار قرار می‌گیرد و تا حدودی ریسک پذیری را تجربه می کند، به طور کلی فضای پارک و مراکز رشد فضای ضعیف شده بازار است.
مدیر مرکز رشد فناوری های فرهنگی پارک علم و فناوری خراسان ادامه داد: باید ابتدا هدف دانشجو مشخص شود و اگر دانشجو به دنبال کسب درآمد است نباید به استارتاپ جذب شود زیرا کسب و کارهای سنتی درآمد اولیه دارد اما استارتاپ برای رسیدن به هدف نیاز به تیم متخصص دارد.
وی تصریح کرد: بهترین راه برای دانشجویان این است که در ابتدا دانشجویان به بازار سنتی وارد شوند، با کارهای اقتصادی و موضوعات مالی آشنایی پیدا کنند و سپس به استارتاپ وارد شوند.
عربشاهی تصریح کرد: دانشجویان به حوزه استارتاپ‌ها بدون تجربه وارد می شوند در حالی که ایده خلاقانه ۱۰ درصد استارتاپ است و موضوع تامین مالی، توسعه تیم متخصص کاری (که مهمترین بخش استارتاپ است) و روش های تامین مالی بخش های مهم آن است در غیر این صورت استارتاپ شکست می‌خورد.
در ادامه حامد تاج الدین مدیر یک شرکت دانش بنیان نیز گفت: کار آفرینی یکسری ویژگی های شخصیتی دارد و تمامی دانشجویان نمی توانند به سمت کار آفرینی بروند.
وی ادامه داد: دانشگاه مولد علم است و باید با استفاده از علم، توسعه در کشور انجام شود و بخشی از علم را نیز در اختیار صنعت قرار دهد. نیاز است دانشجویان زمانی که وارد فضای کار می‌شوند با برخی شاخصه‌ها و روش های اقتصادی آشنایی داشته باشند.  
وی اظهار داشت: استارتاپ با سایر مدل‌های کارآفرینی و مشاغل سنتی تفاوت دارد، به این صورت که عرضه و تقاضا در سیستم آن نامعلوم است و در برخی موارد می‌تواند رشد سریعتری داشته باشد.
 
 
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
دنیای خودرو ادامه>>