تیرداد نیوز

کد خبر: ۳۴۱۱
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - 18 September 2019
حتما سینماداران تایید می‌کنند که تابستان امسال گرما فقط در هوا خلاصه شد و هیچ‌وقت به گیشه سینما سرایت نکرد و حالا رونق فروش در انتظار آغاز فصل خزان مانده است.

سینما در دو ماه اخیر و شاید بتوان گفت در تابستان امسال کمتر رونق فروش و گیشه را به خود دید. هر چند مدیران بخش اکران تمام تلاش خود را برای متنوع کردن همزمان آثار در حال نمایش کردند تا شاید پای همه نوع سلیقه به هنر هفتم را به سالن های سینما باز کند اما هر بار و آن هم تنها برخی از فیلم ها که البته قابل پیش بینی هم بود، توانستند مخاطبان خود را جذب کنند.
حالا و کم کم با آغاز فصل پاییز و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و تنوع آثار درحال اکران سینما که به نوعی از این هفته با یک پوست اندازی کاملی همراه خواهد شد باید دید که رونق اقتصادی بالاخره بعد از چند ماه سراغ سینمادارها می‌آید یا خیر.
اما در بررسی ۵ فیلم تازه اکران شده همچنان این آثار نتوانستند خود را در میان ۵ فیلم پرفروش هفته جای دهند و به نوعی مانند این چند هفته گذشته همان فیلم های از قبل اکران شده رده های اول تا پنجم پرفروش ها را قرق کرده اند.
روسی به کارگردانی امیرحسین ثقفی بعد از ۴ هفته نمایش در ۹۰  سالن سینما ۱۲۰ میلیون تومان فروخته است تا در مجموع به فروش ۶۸۶ میلیون تومانی دست یابد و در جدول پرفروش‌های هفتگی جایگاهی بهتر از ششمی به دست نیاورده است.
چاقی به کارگردانی راما قویدل دیگر فیلم تازه اکران شده است در سومین هفته نمایش خود در ۷۱ سالن سینما ۸۴ میلیون تومان فروخته است تا در مجموع با فروش ۲۵۲ میلیون تومانی در رده نهم پرفروش ها قرار گیرد.
تازه‌ترین ساخته کامران قدکچیان با عنوان جانان نیز بعد از ۶ هفته نمایش در ۵۳ سالن سینما این هفته ۳۰ میلیون تومان فروخت تا به مجموع ۳۵۴ میلیون تومانی در گیشه دست یابد و در رده پانزدهم پرفروش‌ها قرار گیرد.
برمودا نیز در سومین هفته نمایش در ۲۱ سالن سینما ۱۲ میلیون تومان فروخت و در رده هجدهم قرار گرفته است. این فیلم به کارگردانی رهبر قنبری در مجموع نیز به فروش ۳۰ میلیون تومانی رسیده است.
صدای منو می شنوید؟ به کارگردانی صادق پروین آشتیانی نیز در سومین هفته نمایش خود در ۱۰ سالن سینما تنها یک میلیون تومان فروخته است. این فیلم در مجموع نیز با ۱ میلیون تومان فروش در رده بیست و یکم جدول پرفروش‌های هفته قرار گرفته است تا در مجموع نیز فروش ۳ میلیون تومانی را تجربه کند.
بررسی میزان ۵ فیلم پرفروش هفته نیز تقریبا دست نخورده باقی مانده است و همچنان ایده اصلی در ششمین هفته اکران با نمایش در ۱۳۰ سالن سینما ۴۰۱ میلیون در رده نخست باقی ماند.
فیلم سینمایی قسم به کارگردانی محسن تنابنده نیز در هفتمین هفته فروش خود با ۱۰۳ میلیون تومان در رده دوم قرار گرفت.
سرخپوست به کارگردانی نیما جاویدی نیز این هفته با فروش ۲۱۵ میلیون تومان و با اختلاف اندک از فیلم چهارم در جایگاه سوم پرفروش‌های هفته قرار گرفت.
فیلم شبی که ماه کامل شد هم در پانزدهمین هفته اکران با نمایش در ۷۲ سالن سینما ۲۱۵ میلیون تومان فروخت و در رده چهارم پرفروش‌های هفته قرار گرفت.
آخرین ساخته رضا میرکریمی با عنوان قصر شیرین نیز در هشتمین هفته نمایش خود در ۹۳ سالن سینما ۱۳۱ میلیون تومان فروخته است و در رده پنجم قرار گرفت.
اما از صبح امروز نیز با اکران چهار فیلم شاه کش، مردی بدون سایه، کلوپ همسران و کروکودیل که عموما مایه‌های کمدی و اکشن (دو ژانر پُرطرفدار سینما) هم دارند باید دید که آیا این آثار می تواند علاوه بر رونق گیشه صدر جدول پرفروش ها را بعد از ۶ هفته از ایده اصلی بگیرند یا نه؟
 
منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: