تیرداد نیوز

کد خبر: ۲۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - 08 September 2019
شاخص کل در بازار بورس امروز یکشنبه ۲ هزار و ۱۳۰ واحد رشد داشت و در نهایت این شاخص به رقم ۲۹۶ هزار و ۷۳۱ واحد رسید.

در معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۱۷۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۸ هزار و ۴۷۱ میلیارد ریال در ۴۷۲ هزار نوبت داد و ستد شد.
همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۲۲۴ واحد افزایش به ۸۲ هزار و ۱۱۲ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۸۱۹ واحد رشد به ۵۴ هزار و ۹۶۶ واحد رسیدند.
شاخص آزاد شناور نیز دو هزار و ۵۶۹ واحد افزایش به رقم ۳۳۷ هزار و ۹۴۸ واحد رسید، شاخص بازار اول ۹۴۲ واحد و شاخص بازار دوم هفت هزار و ۴۹ واحد رشد داشتند.
علاوه بر این در بین تمامی نمادها، پالایش نفت تهران (شتران) با ۳۱۱ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۱۹۴ واحد، پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۱۶۴ واحد و گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۱۳۳ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.
در مقابل گروه مپنا (سهامی عام) با ۱۹۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۱۸۸ واحد و مخابرات ایران (اخابر) با ۱۷۰ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.
برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، گروه مپنا (سهامی عام)، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، پالایش نفت اصفهان و سرمایه گذاری صنعت بیمه در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.
گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۷۱۶ میلیون و ۹۶۰ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۹۲۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس
شاخص فرابورس نیز امروز نزدیک به هشت واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۸۴۰ واحد ثابت ماند.
همچنین در این بازار یک میلیارد و ۲۷۲ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۰ هزار و ۳۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.
در بین تمامی نمادها، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پالایش نفت شیراز (شراز) و پالایش نفت لاوان (شاوان) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.
در مقابل تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
دنیای خودرو ادامه>>