تیرداد نیوز

کد خبر: ۲۹۱۵
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - 08 September 2019
تنیسور ۱۹ ساله کانادایی موفق شد با مقاومت در برابر طوفان سختی به نام «سرنا ویلیامز»، تنیس اوپن آمریکا را در بخش زنان فتح کند تا حسرت پردرآمدترین ورزشکار زن جهان برای کسب بیست و چهارمین گرند اسلم خود ادامه‌دار بماند.

تیرداد نیوز - بیانکا آندریسکو کانادایی با پیروزی در فینال تنیس اوپن آمریکا، دستان تنیسور کهنه‌کار و  ۳۷ ساله آمریکایی را از لمس بیست و چهارمین گرند اسلم خود محروم کرد.
ویلیامز که به خوبی می‌دانست پای چه چیزی در میان است، نبرد را به نسبت آرام و مضطرب آغاز کرد؛ اضطرابی که کار دست او داد و ۲ خطای "دبل فولت" (خطای سرویس) ماحصل آن بود و در نتیجه بیانکا با ۲ امتیاز از حریف پرآوازه خود پیش افتاد.
تنیسور کانادایی به خوبی از اضطراب ویلیامز بهره برد و در سِت آغازین و نیمه‌های ست دوم باورنکردنی ظاهر شد و پیش از بازگشت ویلیامز با نتیجه ۵ بر یک از وی پیش بود اما تجربه تنیسور آمریکایی به دادش رسید و امتیازها روی پنج ثابت ماند اما بیانکا در نهایت با شکست ویلیامز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.
انتظار ویلیامز همچنان ادامه‌دار ماند و با احتساب این شکست حالا او در چهار فینال پیاپی بزرگ تسلیم شده است.
آندریسکو پس از سال ۲۰۰۶ یعنی زمانی که «ماریا شاراپوآ» در «فلاشینگ میدوز» (محل برگزاری تنیس اوپن آمریکا واقع در نیویورک) جام را بالای سر برده بود، نخستین نوجوانی است که موفق به فتح گرند اسلم می‌شود.
این پایان رکوردشکنی آندریسکو نبود و تنیسور ۱۹ ساله به نخستین کانادایی بدل شد که تورنمنتی بزرگ را فتح می‌کند؛ علاوه بر این، او نخستین تنیسور متولد دهه ۲۰۰۰ میلادی است که موفق به تصاحب یک گرند اسلم می‌شود.
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: