تیرداد نیوز

کد خبر: ۱۷۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - 09 September 2020
القاصی مهر گفت: فیلم‌های فوت مرحوم منصوری توسط مقامات رومانی به ایران ارسال شده است و به صورت مکتوب هم اعلام کرده‌اند که این حادثه بر اثر خودکشی بوده است.

ارسال فیلم مربوط به فوت قاضی منصوری به ایران

تیرداد نیوز - علی القاصی مهر دادستان تهران در حاشیه بازدید از محله مولوی که صبح امروز ۱۰مردادماه برگزار شد اظهار کرد: به لحاظ اهمیت موضوع و اینکه وضع این مناطق به محضر مقام معظم رهبری منعکس شد، مقام معظم رهبری دستورات ویژه‌ای را ابلاغ کردند.

دادستان تهران افزود: از طرفی این موضوع در جلسات و نشست‌های مختلف تذکر داده شده و رئیس قوه قضاییه نیز تاکیدات ویژه‌ای را در حوزه مبارزه با مواد مخدر و... داشته اند.

او گفت: یک آسیبی که در محیطی رخ میدهد، علل متفاوتی دارد و نمیتوان گفت مسئول آن یک نفر است.

القاصی مهر بیان کرد: زمانی که جرمی در جامعه روی می دهد، عوامل ۴ گانه‌ای در آن مسئول هستند.

او گفت: از نظر جرم شناختی و جرم شناسی عوامل و علل مختلفی در به وجود آمدن جرم و آسیب دخیل هستند.

دادستان تهران افزود:چه کسانی مسئول آسیب‌های به وجود آمده در مناطق  هستند که با ترک مسئولیتشان شاهد چرخه ارتکا به جرم هستیم.

او با بیان اینکه قطعا دستگاه ها، نهاد‌ها و اشخاص مختلفی مسئول بوده‌اند گفت: در قوانین همه دستگاه‌ها و نهاد‌هایی که در جامعه سازی سهیم هستند، وظایفشان در قانون مشخص شده است.

القاصی مهر افزود: ما بر اساس پیگیری‌هایی که داشتیم، برخورد‌هایی انجام شده و در چندین مرحله عملیات پاکسازی انجام شده است.

او افزود: ما برای اینکه کار اساسی انجام شود، به این مسئله ورود کرده‌ایم و طرحی را تدوین کردیم که ۱۰ دستگاه به صورت مستقیم در این مسئله مسئولیت دارند.

القاصی مهر بیان کرد: وظایف این دستگاه‌ها که مسئولیت دارند مشخص شده است.

او گفت: استانداری، نیروی انتظامی، شهرداری تهران مجموعه داستانی و دادگاه ها، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و فرماندهی سپاه حضرت رسول الله(ص) و دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل زندان‌ها و... وظایفی را دارند.

دادستان تهران افزود: یکی از وظایف بحث بازسازی این محیط ها است.

القاصی مهر با بیان اینکه خیلی از این اتاق‌ها از نظر ایمنی مورد تائید نیستند گفت: اقداماتی را باید در کوتاه مدت و دراز مدت انجام دهیم تا جایی برای عرضه مواد مخدر نشود.

او گفت: معتادینی که در این محلات هستند، باید جمع آوری شوند و بخشی در مراکز بازپروری نگه داری شوند.

دادستان تهران افزود: ۱۰ هزار و ۱۴۰ نفر از معتادین را جمع آوری کرده ایم که در مراکز بازپروری هستند.

القاصی مهر بیان کرد: بایستی ظرفیت مراکز بازپروری افزایش پیدا کند و مراکزی که داریم کافی نیست.

او گفت: طرح نباید مقطعی باشد و بازرسی به طور دائم باید ادامه داشته باشد.

دادستان تهران افزود: ۱۳۰ باب منزل برای اینکه تعیین تکلیف شوند، کار سختی نیست و میتوانیم تکلیفشان را در یک زمان بندی مشخص کنیم.

او گفت: همه دستگاه‌هایی که مسئول هستند باید پاسخگو مردم باشند.

علی القاصی گفت: پزشکی قانونی ایران در حال بررسی علت فوت مرحوم منصوری است اما دادگستری رومانی اعلام کرد که وی دست به خودکشی زده است.

وی در پاسخ به این سوال که فیلم‌های مدنظر شما توسط مقامات رومانی به ایران ارسال شده است یا خیر گفت: بله ارسال شده است و خودشان به صورت مکتوب هم اعلام کرده‌اند که این حادثه بر اثر خودکشی بوده است.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
دنیای خودرو ادامه>>