تیرداد نیوز

کد خبر: ۱۵۳۷۸
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - 30 June 2020
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران جزئیات انفجار در شمال تهران را تشریح کرد.

علت دود و صدای انفجار در شمال پایتخت چیست

تیرداد نیوز - ساعاتی پیش صدای انفجار از منطقه شمال تهران به گوش رسید و فیلم های مختلفی در این خصوص در فضای مجازی منتشر شد.

به همین منظور حمیدرضا گودرزی معاون امنیتی استاندار تهران با اشاره حادثه افنجار در شمال تهران، اظهار کرد: موضوع در دست بررسی است و افراد مسئول در حال تهیه گزارشات اولیه هستند.

وی تاکید کرد: مردم به شایعات فضای مجازی توجه نکنند و اخبار صحیح را از مراجع رسمی و رسانه‌های معتبر پیگیری کنند. تا ساعاتی دیگر پس از بررسی‌های اولیه گزارش آن اعلام خواهد شد.

بعد از آن جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار کرد: در طبقه ۲- یک مرکز درمانی واقع در خیابان شریعتی نرسیده به میدان قدس آتش سوزی رخ داده و صدای انفجار نیز مربوط به همان حادثه است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران افزود: آتش نشانان در حال انجام عملیات و بررسی هستند.

جزئیات محدودیت ترافیکی در خیابان شریعتی بعد از وقوع آتش سوزی

سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اظهار کرد: ساعت ۲۱:۲۰ در خیابان شریعتی قبل از میدان قدس داخل کوچه ماهرو زاده (منطقه ۱) ساختمان آزمایشگاه پزشکی دچار انفجار شد.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: با توجه به حضور عوامل امدادی، محدودیت‌هایی در معابر اطراف اعمال شده است.

وی گفت: شمال به جنوب خیابان شریعتی از میدان قدس و در جنوب به شمال از تقاطع خیابان شریعتی و خیابان موسی وند محدودیت تردد داریم. وضعیت ترافیکی آن محدوده تحت کنترل است.

علت دود و صدای انفجار در شمال پایتخت چیست

گودرزی معاون امنیتی استاندار تهران، اظهار کرد: نشت گاز علت آتش‌سوزی در مرکز درمانی سینا در خیابان شریعتی (در شمال تهران) بود. از مردم در خواست داریم در محل تجمع نکنند.

انفجار کپسول‌های اکسیژن علت وقوع انفجار در شمال تهران

همچنین سردار هداوند جانشین رئیس پلیس تهران بزرگ درباره حادثه انفجار در درمانگاه سینا ‏اطهر، گفت: علت وقوع انفجار، آتش گرفتن کپسول‌های اکسیژن و در است.

وی افزود: این کپسول‌ها در طبقه زیر زمین بیمارستان قرار داشته و پس از انفجار آن‌ها، شعله آتش به طبقات بالایی بیمارستان سرایت کرده است.

جانشین رئیس پلیس پایتخت گفت: همه نیروی‌های امدادی، انتظامی، آتش نشانی و اورژانس در محله وقوع حادثه حضور دارند و به وسیله جرثقیل، افراد داخل بیمارستان در حال خارج شدن هستند.

وی اضافه کرد: کلیه مسیر‌های منتهی به محل حادثه توسط پلیس راهور پایتخت مسدود شده تا نیرو‌های امدادی به سرعت به محل مورد نظر اعزام شوند، لذا همشهریان از حضور در این محل و مراجعه به آن خودداری کنند.

به گفته سردار هداوند تا کنون تعداد مصدومان این حادثه مشخص نشده است.

اظهارات دادستان تهران درخصوص آتش سوزی کلینیک سینا اطهر

در همین راستا القاصی مهر دادستان تهران گفت: تاکنون علت وقوع حادثه برای ما مشخص نشده است اما تمام نیروهای امدادی و انتظامی در حال انجام عملیات‌های خود برای خارج کردن افراد در داخل این مرکز درمانی هستند.

وی ادامه داد: گفته می‌شود، علت وقوع انفجار، اتش گرفتن کپسول‌های اکسیژن در این مرکز درمانی است، پس از مشخص شدن علت اصلی وقوع حادقه، مراتب و جزئیات تکمیلی متعاقباً به عموم مردم اطلاع داده خواهد شد.

آماری از فوتی‌های این حادثه نداریم

گودرزی معاون امنیتی استاندار تهران گفت: اطفای حریق به خوبی انجام شده است و حدود ۱۵ نفر که روی پشت بام بودند توسط اتش نشانی نجات یافتند.

معاون امنیتی استاندار تهران اضافه کرد: تعدادی مصدوم داشتیم، ولی آماری از کشته‌ها نداریم نیم ساعت دیگر که عوامل آتش نشانی داخل رفتند وضعیت جدید را گزارش می‌کنیم.

حریق در کلینیک سینا کنترل شد

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: حریق کلینیک سینا تحت کنترل است. نیروها همچنان در حال جست‌وجوی طبقات و لکه‌گیری حریق هستند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: هنوز تعداد دقیقی از خسارت جانی یا افراد نجات داده شده مشخص نیست و اخبار نهایی اعلام خواهد شد.

علت دود و صدای انفجار در شمال پایتخت چیست

اعزام یک قلاده سگ زنده یاب به محل آتش‌سوزی در خیابان شریعتی

شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر تهران با اشاره به اعزام تیم های امدادی برای امدادرسانی به محل حادثه در کلینیک درمانی تجریش گفت: دو تیم جستجو و نجات در آوار هلال احمر شمیرانات و یک تیم واکنش سریع هلال احمر استان تهراننیز به محل حادثه اعزام شده اند.

وی ادامه داد: به درخواست آتش نشانی و با توجه به ریزش آوار یک قلاده سگ برای جستجوی احتمالی مصدومان داخل ساختمان به محل حادثه اعزام شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران با اشاره به مصدومان زیر آوار مانده، گفت: در این حادثه تاکنون چندین مصدوم از زیر آوار خارج و به آتش نشانی تحویل داده شده اند البته هنوز آماری از تعداد مصدومین و یا فوت شدگان در دست نیست و عملیات نجات مصدومین احتمالی ادامه دارد.

آمار فوتی‌ها هنوز مشخص نیست

پیروز حناچی شهردار تهران اظهار کرد: آماری که در فضای مجازی در خصوص کشته‌ها منتشر شده قطعی نیست.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: