تیرداد نیوز

کد خبر: ۱۴۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - 02 June 2020
مدیرعامل بانک آینده بر همکاری بیشتر این بانک برای رشد شرکت های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: برای ما افتخاری است که در بانک پذیرای تمامی شرکت های دانش بنیان باشیم و باور داریم که آینده متعلق به حوزه فناوری و دانش بنیان است.

به گزارش تیرداد نیوز: دکتر محمد فطانت در دیدار با رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی که روز دوشنبه ۱۲ خرداد ماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد بر نقش شرکت های دانش بنیان در توسعه اقتصادی و افزایش GDP در کشور تاکید کرد و گفت: کشورهایی که به دنبال رشد اقتصادی هستند تمرکز بیشتری در حوزه فناوری دارند. شرکت های دانش بنیان و SME ها بزرگترین موتور محرک اقتصاد کشور را برعهده دارند که ضمن رشد اقتصادی موجب اشتغال برای نیروی انسانی توانمند و تحصیل کرده نیز می شوند. بر این اساس ایجاد صندوق نوآوری و شکوفایی در کشور برای تامین مالی شرکت های دانش بنیان، اقدام بسیار خوبی بوده است، زیرا افراد صاحب ایده که در ابتدای مراحل اجرایی طرح خود هستند نمی توانند مدارک و مستندات بانکی را فراهم کنند بر این اساس صندوق نوآوری با منابع خود می تواند از ابتدای زنجیره و تولد شرکت ها با آنها همراه باشد.

وی در ادامه افزود: ایران جمعیت جوان، خلاق و نوآور دارد که صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان تامین کننده مالی حوزه نوآوری رسالت بزرگی برای هدایت و استفاده از ایده های نوین بر عهده دارد تا ایده ها به محصول تبدیل شوند. ما در بانک آینده برای همکاری های بیشتر با صندوق نوآوری آمادگی داریم و تا حدی که مقررات اجازه دهد به اکوسیستم نوآوری کشور کمک می کنیم. ما می توانیم در زیست بوم نوآوری در رقابت با بزرگان دنیا حرکت کنیم بنابراین این حوزه به حمایت های مادی و معنوی توامان احتیاج دارد.

مدیرعامل بانک آینده به علاقه مندی این بانک برای ورود به بازار محصولات شرکت های دانش بنیان و ارائه تسهیلات به مشتریان این شرکت ها اشاره کرد و گفت: برای ایجاد مزیت خرید از داخل برای مشتریان محصولات دانش بنیان باید در حلقه مشتریان این حوزه، تقاضا ایجاد شود تا وارد کنندگان به خرید از ساخت داخل ترغیب شوند. این طرح می تواند به فروش بیشتر محصولات دانش بنیان کمک کند. این حوزه حاشیه سود بالایی دارد و اگر اعتباری به خریداران محصولات دانش بنیان داخلی اختصاص داده شود رشد اقتصادی برای این حوزه بیشتر خواهد شد.

فطانت اقدامات صورت گرفته برای مقابله با رکود و رشد شرکت های دانش بنیان در زمان شیوع ویروس کرونا در کشور را تاثیرگذار عنوان کرد و گفت: زحمات و فعالیت های صندوق نوآوری برای تامین مالی شرکت های دانش بنیان در دوران کرونا مشهود بود و در مدت کوتاهی اقدامات پرباری انجام شد.

وی در پایان بر همکاری بیشتر بانک آینده برای رشد شرکت های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: ما تمام بضاعت خود را برای رشد این حوزه به کار خواهیم گرفت و با ایجاد یک سیستم چابک می توانیم از تمام توان خود در این عرصه استفاده کنیم. برای ما افتخاری است که در بانک پذیرای تمامی شرکت های دانش بنیان باشیم و باور داریم که آینده متعلق به حوزه فناوری و دانش بنیان است.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: