تیرداد نیوز

کد خبر: ۱۳۹۳۸
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - 22 May 2020
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بالغ بر ۱۰ هزار نفر از همکاران کادر درمانی ما به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

10 هزار نفر از کادر درمانی به کرونا مبتلا شده اند

تیرداد نیوز -  قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: باعث افتخار است، در کشوری زندگی می‌کنیم که خاکش انسان‌های از خودگذشته‌ را تربیت می‌کند که نماد ایثار هستند. جوانانی که جنگ را به پایان رساندند. سرزمینی که سردار سلیمانی تربیت می‌کند  یا کسانی که اعضای عزیزترین‌هایشان را با تصمیم‌گیری درست اهدا می‌کنند.

او بیان کرد: همچنین باعث افتخار است بگویم در کشوری زندگی می‌کنیم که جامعه فرهیخته پزشکی، کادر درمانی همان کاری را انجام می‌دهند که جوانان ما در ابتدای انقلاب انجام دادند. باید توجه کرد که طی همین مدت که از بروز و شیوع کرونا در کشور گذشته است، بالغ بر ۱۰ هزار نفر از همکاران کادر درمانی ما به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

جان‌بابایی ادامه داد: در سخت‌ترین شرایطی که همکاران ما و کادر درمانی می‌دانستند که احتمال ابتلا به کرونا بالاست، اما از هیچ کوششی برای بیماران کرونایی کوتاهی نکردند و این ۱۰ هزار ابتلا به کرونا در کادر درمانی که تعدادی از آنها هم به شهادت رسیدند، نشان می‌دهد که جامعه ما جامعه‌ای بسیار از خودگذشته است و فکر می‌کنم که همه دولت و حاکمیت باید قدردان این مردم باشند. زیرا این مردم هستند که هر زمان که ما به سمت‌شان رفتیم، توانستند با موفقیت هر بحرانی را جمع کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت همچنین گفت: من به عنوان مسئول درمان کشور می‌گویم که وقتی در روزهای ابتدایی کرونا، وضعیت بیمارستان‌ها را می‌دیدم واقعا فکر می‌کردم که چگونه این وضعیت را جمع کنیم، اما زمانی که دیدم که همه مردم برای کمک به صحنه مقابله با کرونا آمدند، از جوانی که نذر کرده بود که در بیمارستان کار خدماتی انجام دهد تا کادر پزشکی ما و افراد خیری که به هر شکل ممکن کمک می‌کردند، مطمئن شدم که ما از پس کرونا به لطف خدا برمی‌آییم.

جان بابایی گفت: نمونه این موضوع بسیاری از افرادی هستند که در صحنه بودند و به کرونا مبتلا شدند. از خدا تشکر می‌کنیم یکی از عزیزترین همکاران ما را که سرمایه وزارت بهداشت است، یعنی دکتر کولیوند- رییس اورژانس کشور را به ما برگرداند.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: