تیرداد نیوز

کد خبر: ۱۳۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 05 May 2020
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی وزارت بهداشت گفت:مردم می‌توانند از ۱۵ اردیبهشت ماه برای خدمات ضروری به مطب‌های دندان‌پزشکی مراجعه کنند.

بهزاد هوشمند، استاد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت اظهار کرد: باید توجه کرد که مدیریت کرونا به این معنا نیست که مردم داستان کووید-۱۹ را تمام شده تلقی کنند؛ بنابراین از همه هموطنان‌مان خواهش می‌کنیم که کماکان اصول فاصله‌گذاری اجتماعی و حفاظت بهداشت فردی را تا زمان ریشه‌کنی کامل این ویروس منحوس در کشور به صورت کامل رعایت کنند.

او با اشاره به خدمات دندان‌پزشکی در روز‌های کرونایی در کشور افزود: همه تلاشگران عرصه دندان‌پزشکی کشور دوشادوش سایر مدافعان سلامت از زمان آغاز اپیدمی خدمات اورژانس و ضروری را در مراکز منتخب دولتی و خصوصی ارائه دادند که این مراکز شامل ۱۱۰ مرکز دولتی و ۲۸۳ مرکز خصوصی اعم از کلینیک‌ها و مطب‌ها بوده است که خدمات ضروری و اورژانسی دندان‌پزشکی را ارائه می‌دادند.

او ادامه داد: از تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه بنابر ابلاغیه معاونت درمان کشور، ارائه خدمات اورژانس و ضروری دندانپزشکی در سراسر کشور با رعایت دقیق پروتکل و دستورالعمل‌های ابلاغی که لازم الاجراست، قابل انجام است؛ بنابراین مردم می‌توانند به مطب‌های دندان‌پزشکی مراجعه کنند و ضمن اینکه خودشان باید اصول بهداشت فردی را رعایت کنند، همکاران دندان‌پزشک هم باید به طور جدی پروتکل ها را رعایت می‌کنند.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت گفت: در مناطقی که به عنوان منطقه سفید مشخص شده اند، درمان‌های الکتیو یا اختیاری هم قابلیت انجام دارد که با رعایت دستور‌العمل‌هاست؛ بنابراین تاکید ما رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هم از سوی همکاران خودمان و هم از سوی مردم است.

هوشمندی افزود: وزیر بهداشت در روز جمعه صنف دندان‌پزشکی را از مشاغل آسیب‌پذیر اعلام کردند و بر همین اساس خواسته دندان‌پزشکی کشور این است که دندانپزشکان مورد عنایت قرار بگیرند و از آنجایی که این گروه ضرر بسیار زیادی را متحمل شدند، باید به دور از هرگونه حواشی مورد حمایت قرار گیرند و تجهیزات مورد نیاز در اختیارشان قرار بگیرد و بتوانند خدمات لازم را ارائه دهند.

او تاکید کرد: توصیه مهم من به هموطنان این است که در روزهای کرونایی بهداشت دهان و دندان را جدی بگیرند. از آنجایی که ویروس کرونا در انهای حلق کلونیزه می‌شود، رعایت بهداشت دهان به صورت روزمره و استفاده از دهان‌شویه‌هایی که به‌ویژه اکسید کننده هستند، می‌تواند هم به میزان زیادی در پیشگیری موثر باشد.

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: