تیرداد نیوز

کد خبر: ۱۲۳۴۱
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۹ - 17 April 2020
فوق تخصص خون و آنکولوژی کودکان درباره علائم بیماری هموفیلی و راه های پیشگیری از آن توضیح داد.

علائم اختلال انعقادی خون در کودکان را جدی بگیرید

تیردادنیوز - ۱۷ آوریل هر سال با هدف افزایش آگاهی نسبت به بیماری هموفیلی و سایر اختلالات انعقادی خون، با عنوان روز جهانی هموفیلی شناخته می شود.

مهشید مهدی زاده فوق تخصص خون و آنکولوژی کودکان و معاون آموزشی بیمارستان طالقانی بیماری هموفیلی را شایع ترین اختلال خونریزی دهنده ارثی دانست و گفت: این بیماری در فرم شایع نوعA که ۸۰ درصد موارد را تشکیل می دهد.

فوق تخصص خون و آنکولوژی کودکان ادامه داد: در بیماری هموفیلی شدید، خون ریزی خودبخودی یا با ضربه کم در داخل مفاصل اتفاق می افتد که این امر در نهایت باعث آسیب مفصل مربوطه می شود. از طرفی تقویت عضلات بخصوص در اندام تحتانی به کاهش تخریب مفصل زانو و سایر مفاصل کمک می کند.

معاون آموزشی بیمارستان طالقانی از امکان تشخیص هموفیلی نوعA قبل از تولد جنین پسر خبر داد و گفت: آموزش به بیماربرای تشخیص خون ریزی ناشی از اختلالات انعقادی، درمان در منزل و مراجعه به موقع به مراکز درمانی، آموزش به بیمار جهت مراقبت های حمایتی شامل مراقبت اورژانسی، واکسیناسیون و کنترل وزن،

تأسیس و تقویت مراکز جامع هموفیلی تمهیدات لازم جهت تهیه داروی سالم و آموزش پزشکان جهت شناخت به روز بیماری و روش های درمان و توسعه امکانات تشخیصی قبل از تولد از جمله اقداماتی است که می تواند در پیشگیری از بروز این اختلال جلوگیری کند .

مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: