تیرداد نیوز

کد خبر: ۱۱۶۵۴
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - 17 March 2020
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی:
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به این که، نهاده های مورد نیاز کشاورزان قبل از کشت بهاره باید تامین و تدارک شود گفت: بخش زراعت کشور نقش تعیین کننده‌ای درتولیدات کشاورزی دارد که باید تمامی فرایند داشت، کاشت و برداشت آن نظارت و کنترل دقیق شود و نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان با کیفیت مناسب و به اندازه و به موقع در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

به گزارش سه شنبه وزارت جهاد کشاورزی، « عباس کشاورز» در نشست ارزیابی کشت پاییزه و تدارک کشت بهاره که به صورت ویدئو کنفرانس با مدیران زراعت استان های مختلف کشور برگزار شد، با تاکید بر اینکه باید بذر مورد نیاز کشاورزان پیش از زمان نیاز تدارک دیده شود، اظهار داشت: هیچ کشاورزی نباید نیازمند دریافت بذر باشد .
به گفته وی، بذر مورد نیاز کشاورزان باید پیش از اعلام نیاز آنها به اندازه کافی در کشور تدارک دیده شود تا کشاورزان در زمان کشت با مشکل مواجه نشوند.
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: باید برنامه سرعت انتقال ارقام و جایگزینی ارقام قدیمی را با ارقام مناسب هر منطقه در دستور کار قرار دهیم.
وی افزود: مزارع بذر باید پنج بار تا زمان برداشت محصول، قارچ کش زده شود و کود و آب آن به موقع و به اندازه داده شود.
کشاورز گفت: پیام‌های حفظ نباتات، گیاه پزشکی، آمادگی مقابله با سرما و... باید در قالب دستورالعمل‌های اجرایی به طور مستمر در اختیار استان ها قرار گیرد.
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با نحوه عملکرد مدیران و معاونین در زمان شیوع ویروس کرونا، گفت: با وجود شیوع این ویروس باید یک شبکه آنلاین دائم برای پرسش و پاسخ در معاونت زراعت ایجاد شود تا از استان‌ها سوال شود که چه میزان از قارچ کش‌ها استفاده شده و چرا برخی اقدامات همچنان مغفول مانده است.
کشاورز افزود: باید به تولید جو و استفاده از ارقام پر محصول توجه کنیم و باید بر روی این ارقام تمرکز ویژه داشته باشیم تا تولید گوشت وضعیت بهتری قرار گیرد.
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: